Як Трамп планує "зробити Америку величною": головне із виступу президента США

01.03.2017, 11:40
Що Трамп пообіцяв американському народу - фото 1
Що Трамп пообіцяв американському народу / AP

Які реформи Дональд Трамп пропонує американцям під час своєї каденції, чи змінилась його позиція щодо меншин, і яку зовнішню політику буде проводити США наступні 4 роки.

В ході свого першого виступу перед Конгресом США, президент Дональд Трамп розповів про перші досягнення своєї команди та перерахував основні реформи, що збирається впровадити найближчим часом в контексті програми "Зробити Америку величною знову".

Редакція Без Табу переклала його виступ і висвітлила концепти запропонованої програми.

БОРОТЬБА З ТЕРОРИЗМОМ

«Наш обов'язок полягає в захисті громадян Сполучених Штатів. Ми приймаємо рішучі заходи для захисту нашої країни від радикального ісламського тероризму.

Згідно з останніми даними, наданими Департаментом юстиції, переважна більшість осіб, засуджених за вчинення злочинів, пов'язаних з тероризмом, таких як 9/11, прийшли до нас з-за кордону. Ми бачили напади на будівлі – починаючи від Бостона, Пентагон і до Всесвітнього торгового центру.

Ми бачили напади у Франції, Бельгії, Німеччині та в усьому світі.

Ми не можемо допустити формування плацдарму тероризму всередині Америки, - не можемо дозволити нашій нації дати притулок для екстремістів», - сказав Трамп у промові.

Він доручив Міністерству оборони розробити план знищення ІДІЛ – «дикунів, які вирізали мусульман і християн. Чоловіків і жінок та дітей усіх віросповідань і переконань». США будуть співпрацювати із союзниками, в тому числі у мусульманському світі, щоб «вигнати цього мерзенного ворога з нашої планети».

Урядом було введено нові санкції щодо юридичних та фізичних осіб, які підтримують програму створення балістичних ракет в Ірані, і підтверджено союз з державою Ізраїль.

ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА

Трамп рішуче підтримав НАТО, але зазначив, що партнери повинні виконувати свої фінансові зобов'язання. Будь вони в НАТО, на Близькому Сході або в Тихому океані, вони мають взяти безпосередню і значиму роль в стратегічних і військових операціях, і платити свою справедливу частку внесків.

«Америка хоче знайти нових друзів і встановити нові партнерські відносини, в яких поважають загальні інтереси. Ми хочемо, гармонії і стабільності, а не війни і конфліктів.

Ми хочемо миру, всюди, де він може бути знайдений. Америка сьогодні стає друзями з колишніми ворогами. Деякі з наших найближчих союзників, ще кілька десятиліть тому, воювали на протилежному боці світових воєн. Це повинно дати нам віру в можливості для кращого світу», - заявив Трамп.

На його думку, зовнішня політика вимагає прямої, надійної і конструктивної взаємодії зі світом. Це має бути американське лідерство, засноване на інтересах безпеки, які вони поділяють із союзниками.

ІММІГРАЦІЙНА РЕФОРМА

«Я збираюся повернути мільйони робочих місць. Захист наших працівників також означає реформування нашої системи легальної імміграції. В даний час, застаріла система занижує заробітну плату для наших бідних робітників, і робить великий тиск на платників податків.

Країни по всьому світу, такі як Канада, Австралія і багато інших - засновані завдяки системі імміграції. Це основний принцип, згідно з яким ті, хто хоче в'їхати в країну, повинні мати можливість підтримувати себе у фінансовому відношенні. Проте, в Америці, ми не дотримуємось цього правила, напружуючи ресурси, на які покладаються наші найбідніші громадяни. За даними Національної академії наук, наша нинішня імміграційна система коштує платникам податків Америки багато мільярдів доларів на рік», - відзначив президент США.

Він додав, що відхід від існуючої системи використання низько кваліфікованих іммігрантів, матиме багато переваг: це дозволить заощадити величезну кількість доларів, щоб підвищити зарплату працівників і забезпечити допомогу сім'ям - в тому числі сім’ям іммігрантів стати середнім класом.

РЕФОРМИ АРМІЇ ТА НАЦБЕЗПЕКИ

Він наказав Департаменту внутрішньої безпеки створити відомство для роботи з жертвами імміграції. Новий підрозділ називається VOICE.

Крім того він анонсував військову реформу у США.

«Я направляю Конгресу бюджет, який перебудовує військову систему, усуває секвестр оборони, і приводить до одного з найбільших збільшень витрат на національну оборону в американській історії. Мій бюджет також збільшить фінансування для наших ветеранів», - зазначив президент.

РЕФОРМИ СОЦІАЛЬНОГО СЕКТОРУ

«Сьогодні ввечері, я також закликаю Конгрес скасувати і замінити систему страхування Obamacare, на ті, які б створили можливість вибору (страхування), розширили доступ, знизили витрати, і в той же час, забезпечили кращу охорону здоров'я.

Спосіб зробити медичне страхування доступним для всіх, і знизити вартість медичного страхування - ось те, що ми будемо робити», - наголосив Трамп.

Він зазначив, що система Obamacare дає збої у деяких штатах, і це стає розповсюдженим явищем.

Одна третина країни має тільки одне страхове агентство, залишивши багатьох американців без вибору взагалі.

«Obamacare руйнується - і ми повинні діяти рішуче, щоб захистити всіх американців. Дія це не вибір - це необхідність», - підкреслив Трамп.

По-перше, США повинні гарантувати, що американці з уже існуючими страховками мають доступ до вибору, і що створити стабільне забезпечення роботою для американців, які в даний час навчаються в галузі охорони здоров'я.

По-друге, вони повинні допомогти американцям придбати своє власне страхування, за рахунок використання податкових кредитів і розширивши виплати - але необхідно створити план, дійсно необхідний людям, а не нав'язаний їм урядом.

По-третє, держава повинна дати губернаторам ресурси і можливість самостійних дій, необхідних їм, щоб переконатися, що залучено все необхідне.

По-четверте, необхідно здійснити правові реформи, які захищають пацієнтів і лікарів від непотрібних витрат, як ціна страховки, і працювати, щоб відновити штучно завищені ціни на ліки.

Крім того, Трамп закликав дати американцям свободу у виборі медичного страхування між штатами - створити дійсно конкурентний національний ринок, який забезпечить кращий захист.

Крім того, він запропонував зробити догляд за дітьми доступним, щоб допомогти забезпечити новим батькам отримати відпустку за сімейними обставинами, вкладати гроші в здоров'я жінок, а також сприяти захисту чистого повітря і чистої води.

Він закликав членів обох сторін передати закон про освіту, надати кошти, щоб створити школи для вразливих груп молоді, в тому числі для мільйонів афро-американських і латиноамериканських дітей. Ці сім'ї повинні бути вільні у виборі державних, приватних, релігійних шкіл.

«КУПУЙ АМЕРИКАНСЬКЕ,НАЙМАЙ АМЕРИКАНЦІВ»

Трамп сказав, що Америка витратила приблизно шести трильйонів доларів на Близькому Сході, в той час як інфраструктура США «руйнується».

«З цими шістьма трильйонами доларів, ми могли б відновили нашу країну двічі. І може бути, навіть тричі, якщо у нас були б люди, які мали можливість вести переговори.

Для того, щоб почати нашу національну розбудову, я буду просити Конгрес схвалити закон, який забезпечить інвестиції в розмірі $ 1 трлн у інфраструктуру Сполучених Штатів, яка фінансується за рахунок державного і приватного капіталу і створює мільйони нових робочих місць», - доповів він.

За словами лідера США, ця робота буде керуватися двома основними принципами: Купуй американське, і наймай американців.

Без табу

Публикации