Всі довкола тітушки. Що коїться на Святошинській забудові

07.09.2016, 16:15
Забудовник вмостився між подвір'ям, лісгоспом та американською школою - фото 1
Забудовник вмостився між подвір'ям, лісгоспом та американською школою / Без Табу

На майданчику, де мав би бути дитячий садок, останні дні відбуваються бойові дії. Мешканців атакують газом і камінням, ті відповідають, як можуть. Після нічних сутичок на черзі пікет, зустріч з поліцейськими, на якій «домовились домовлятися» - і планове продовження будівельних робіт.

Втративши надію потрапити на потрібну територію з боку Київської міжнародної школи та вляпатись у міжнародний скандал, не маючи можливості дістатись до майданчика через закритий двір будинку по Святошинському провулку, 2, забудовник почав пробивати собі шлях через Святошинський лісгосп. Охорона вчора, ще до сутичок розповідала про вторгнення неохоче, говорила лише, що керівництво в курсі, «гості» не дуже заважають, бо лише їздять через їхню територію до свого будівництва, але хто вони – достеменно не відомо. Хоча все ж таки хоч кудись лісгосп вже поскаржився.

Щодо забудовника та підрядника трохи зрозуміліше, окрім номеру запланованого будинку, але і це не просто так, подробиці будуть нижче:

Активісти ж, що блокували вчора лісгосп, безпосередньо до якого претензій не мають, говорили, що заважають, ще й як. Наприклад, машини лісгоспу не завжди зможуть оперативно виїхати, як щось трапиться на підвідомчій території (а це, зокрема, і золота земля у Пущі-Водиці, наприклад). Саме ж блокування з боку активістів було вибірковим – транспорт лісгоспу пропускали, бо він тут, власне, ні до чого, і якби не був керованою державною установою, то теж вже мав би стати у якийсь пікет, як один із постраждалих.

Ранок під лісгоспом почався з приїзду автівки вибухотехніків – за словами поліцейських, їхні колеги загубили тут вчора під час сутичок щось таке, що обережно та узагальнено було названо «особисті речі».

Трохи далі від лісгоспу, під будинком мешканці проводять збір підписів під зверненням до голови МВС Арсена Авакова, зі згадками про бездіяльність поліції та проханням посприяти вирішенню питання «в межах повноважень».

Після збору підписів мешканці їдуть під Головне управління Нацполіції. Згодом з’ясовується, що саме на час проведення пікету був запланований виїзд поліції на місце. Я прийшов - тебе нема, - одним словом. До кількох пікетувальників з будівлі довго ніхто не виходить – втім, і з’ясувати, з ким можна обговорити ситуацію, бажаючих небагато. Схоже навіть, що стояти на вулиці значно цікавіше.

Одним з перших проходить повз, на секунду зупинившись поряд з транспарантами, чоловік, якого пікетувальники називають своїм сусідом та за сумісництвом – співробітником поліції. До цього на спроби активістів до нього привітатися він якось нервово махає руками – мовляв, це не я і мене тут нема.

Нарешті до учасників пікету виходять люди, в яких з ідентифікацією та уповноваженістю трохи краще, сторони досягають консенсусу та визначаються, де саме можна провести обговорення. Активістів та поліцейських у кімнаті майже порівну – ситуація приблизно така сама, як з пікетами, де журналістів більше за учасників. Подробиці цієї безкінечної розмови – на відео, але кілька моментів – текстом, тезово.

Під час затримання тітушок, за словами поліцейських, були вилучені посвідчення міліціонерів «старого формату». Одна з версій – ці документи часто гублять, і їх могли використати таким чином.
У ймовірний список зацікавлених у конфлікті поліцейські занесли американську школу, що розташована поряд, та окрему ініціативну групу, що керується «третьою силою», яка хоче грошей від забудовника.

Схоже, що з’ясовувати, хто правий, будуть у режимі «документи на документи», коли і забудовник надасть усе, що має у розпорядженні, і мешканці зберуть підписи, звернення та відповіді на них. Бо Святошинський лісгосп нібито вже скаржився у райвідділ на те, що на його територію заїхали на легкових автівках та вантажівках люди, які представилися працівниками «Київміськбуду». При цьому посилалися на домовленість із попереднім керівництвом. Але у головному управлінні Нацполіції про таку заяву не чули, тому ситуацію ще з’ясовуватимуть на місці, власне, у лісгоспі.

Ну і нарешті, чиї тітушки, не може достеменно сказати ані лісгосп, ані місцеві, ані поліція. Чиї добробати, тобто хто їх запросив і навіщо – ані поліція, ані місцеві також поки що не розуміють. Одне лише, що помітили мешканці – ЗМІ з’явилися на об’єкті мало не табуном, а згодом по обидва боки паркану відбувалося перегукування кричалками, хоча за бажанням сторони могли діяти більш жорстко і анігілюватися значно раніше. Версій у місцевих купа – від банального дерибану до кампанії з дискредитації поліції, але в будь-якому разі їм не зрозуміло, чому вони повинні через це потерпати.

Вчора вдень, до того, як відбулися сутички, можна було помітити, як всередині будівельного майданчику ретельно до чогось готувались – вночі стало зрозуміло, до чого саме. Перекопали майданчик шматками довкола автомобілів, які мешканці досі не змогли забрати, протягли колючий дріт, розклали шини та вирили ледь не окопи. З найвищої точки, на яку можна було в тому районі видратись, завдяки нормальному зуму видно було, як під деревами у затінку спочивають в очікуванні на пінопластових килимках хлопці специфічної зовнішності (ну як специфічної, це ж заведено так казати – є райони, де таких взагалі більшість…).

Поки що не зупиняє будівництво ані різниця у дислокації – фактична і по документах, за яку могли би зачепитись противники забудови, ані більш цікаві для забудовника проблеми із грунтом, через які багатоповерхівку може чекати доля однієї харківської «свічки», яку здуру звели на пісках і так і не заселили. Не дивує забудовника і не турбує мешканців і сусідство колишнього заводу АТЕК, де «азовці» ремонтують військову техніку, і залізничної колії – навіть знімати все це згори не треба, щоб зрозуміти, що от лише скандалів на забудові у цьому районі не вистачало.

Наостанок трохи про неймінг і ребрендінг. У минулорічному огляді житлового комплексу «Харківський» (де також не могли знайти дозвільних документів) можна побачити через кому у забудовниках ТОВ «Інвестиційна компанія «Укрбуд Інвест», а у девелоперах – ТОВ «Укрбуд Девелопмент».

А ще «Укрбуд Девелопмент» і у забудовниках, і у девелоперах є ось тут. До Святошинського райуправління ГУМВС зовсім недалеко.

Без Табу

Публикации