Все, що треба знати про кандидоз

30 августа, 08:58
Все, що треба знати про кандидоз - фото 1

Кандидоз є захворюванням інфекційного походження, яке викликане грибковим мікроорганізмом. Збудником кандидозу є патогенний грибок роду кандида.

У нормі він присутній на шкірі та слизових оболонках у невеликій кількості, але зі збільшенням його кількості починає розвиватися захворювання. Симптоми та лікування захворювання на кандидоз у дорослих взаємопов'язані.

Основна інформація про кандидоз: що потрібно знати

Кандидоз лікується протигрибковими препаратами та в середньому проходить за 2 тижні. При підозрі на симптоми кандидозу ротової порожнини можна звернутися до терапевта, стоматолога або гастроентеролога, сечостатевої системи — до гінеколога або уролога, а в інших випадках — до терапевта.

Симптоми кандидозу сечостатевої системи для прикладу:

  • печіння та свербіж у сфері зовнішніх статевих органів;
  • білі сирні виділення з піхви;
  • біль при статевому акті; біль при сечовипусканні.

Основні види кандидозу

Кандидоз у роті часто діагностується у вагітних, недоношених дітей, ВІЛ-інфікованих при туберкульозі, ракових захворюваннях, патологіях обміну речовин. Також сприятливі умови для розмноження хвороботворних грибів створює знижена кислотність шлункового соку.

Кандидоз шлунка зазвичай розвивається на фоні змішаної кишкової інфекції чи дисбактеріозу. Гриби Кандіда починають неконтрольовано розмножуватись. Внаслідок цього утворюються специфічні грибкові токсини, отруйні продукти ферментації. Слизова оболонка шлунка і кишечника запалюється.

Вульвовагінальний кандидоз у жінок є наслідком зниження захисних сил організму, порушення мікрофлори. Самолікування в цьому випадку може дати лише тимчасовий ефект, тому слід звертатися до клініки гінекології.

Ускладнення: чому з кандидозом слід звертатися до лікаря

Відсутність своєчасних заходів частіше сприяє подальшому активному поширенню грибків Candida та збільшенню ступеня тяжкості захворювання. Патологічний процес продовжує поширюватися, проникає у прилеглі органи, зростає кількість скарг. З огляду на прогресування хвороби стрімко зростає ризик приєднання вторинної бактеріальної інфекції.

Відмова від медичних втручань призводить до розвитку рецидивів кандидозу у різних формах. Запускається хронічний перебіг запалення, вилікувати яке набагато складніше і довше за часом, ніж за раннього звернення (кілька місяців). При тяжкому перебігу розвивається генералізований тип кандидозу. Самостійний прийом засобів для усунення симптомів не є повноцінним лікуванням.


Публикации