Ворог окупував Родинське та просунувся на трьох напрямках: оцінка DeepState

16:58
Ворог окупував Родинське та просунувся на трьох напрямках: оцінка DeepState - фото 1

Російські війська повністю захопили місто Родинське на Покровському напрямку та просунулися ще на кількох ділянках фронту, включаючи прикордоння Харківщини. Про це повідомляє проєкт DeepState, за інформацією видання «Дзеркало тижня».

Російські війська повністю захопили Родинське на Покровському напрямку, а також просунулися ще на кількох ділянках фронту, повідомив проєкт DeepState.

БЕЗ ТАБУ розповідає, чому втрата цього міста може вплинути на оборону на сході та які ще зміни зафіксували аналітики.

Мапа бойових дій від DeepState DeepState

Що змінилося на фронті

За даними аналітиків, окрім повної окупації Родинського, малі піхотні групи росіян просунулися в районі прикордонного села Артільного на Харківщині. Також зафіксоване просування біля Іллінівки, що прилягає до околиць Костянтинівки, та вздовж траси Бахмут – Слов'янськ у районі Привілля.

Такі зміни свідчать про тиск одразу на кількох напрямках, де росіяни намагаються не лише просунутися вперед, а й розтягнути українську оборону.

Чому Родинське має значення

Втрату Родинського не варто зводити лише до чергової зміни лінії фронту на мапі. Для російських військ це насамперед можливість посилити тиск на Покровсько-Мирноградську агломерацію та ускладнити оборонну логістику в цьому районі.

Ще взимку старший лейтенант Сил оборони України з позивним «Алекс» наголошував, що контроль над Родинським є важливим завданням для окупантів, оскільки відкриває їм шлях до подальшого посилення загрози для Покровська і Мирнограда.

За даними DeepState, просування росіян на цьому відрізку фронту відбувається одночасно на сході та поблизу Харківщини, що ускладнює ситуацію для українських сил.

Водночас такі карти потребують постійного звіряння з даними з місця боїв: лінія зіткнення на цих ділянках змінюється швидко, а підтвердження з офіційних джерел зазвичай надходить із затримкою.

Раніше БЕЗ ТАБУ писав, що російська армія продовжує тиснути на українські позиції на сході та півдні, намагаючись розширити зону контролю на найбільш гарячих напрямках. Детальніше про це – у наших попередніх матеріалах.


Публікації