Вибори у Великій Британії: Тріумф лейбористів та розгром консерваторів

05 июля, 11:06
Кір Стармер замінить Ріші Сунака на посту прем'єра - фото 1
Кір Стармер замінить Ріші Сунака на посту прем'єра / Гетті іміджес

4 липня у Великій Британії пройшли парламентські вибори. Підрахунок голосів ще триває, але екзитполи прогнозують Лейбористській партії 410 місць. Це значить, що новим прем'єром незабаром стане лідер партії Кір Стармер.

Чинний британський прем’єр-міністр Ріші Сунак визнав, що його Консервативна партія програла на дострокових парламентських виборах.

Про це він повідомив вранці 5 липня під час виступу в місті Норталлертон, де розташований його виборчий округ.

Сунак сказав, що "Лейбористська партія виграла ці загальні вибори".

"Я зателефонував Кіру Стармеру, щоб привітати його з перемогою. Зараз я вирушаю до Лондона, де розповім більше про сьогоднішній результат, перш ніж залишити посаду прем’єр-міністра, якій я віддав усі свої сили. І я беру на себе відповідальність за наш програш", – зазначив він.

Також привітав переможця президент України Володимир Зеленський: «Україна та Велика Британія були й залишатимуться надійними союзниками. Ми продовжимо захищати і просувати наші спільні цінності – життя, свободу та міжнародний порядок, заснований на правилах».

Лідер партії Кір Стармер уже зробив першу заяву після перемоги: "Ми це зробили! Ви агітували за це, ви боролися за це, голосували за це, і тепер це сталося. Зміни розпочинаються зараз. І це приємно, я маю бути чесним. Чотири з половиною роки роботи зі зміни партії. Ось навіщо вона потрібна: змінена Лейбористська партія, готова служити нашій країні, готова повернути Британію на службу трудівникам", – заявив він.

Офіційний підрахунок результатів за округами підтверджує, що лейбористи отримують мінімум 328 місць у Палаті громад – це вже перевищує мінімальну більшість у 326 мандатів.

ТСН

Публикации