Верховна Рада позбавила мандатів 5 руських агентів

13.01.2023, 14:21
У парламенті триває очищення - фото 1
У парламенті триває очищення / ВРУ

Верховна Рада 13 січня позбавила мандатів 5 проросійських депутатів - Віктора Медведчука, Андрія Деркача, Тараса Козака, Рената Кузьміна і Андрія Аксьонова.

Питання розглядали з блокуванням трибуни, повідомив народний депутат фракції «Голос» Ярослав Железняк.

"Через втрату громадянства (президент підписав Указ) депутатів: Віктора Медведчука - 320 - за (на фото голосування за це питання), Тараса Козака - 317 - за; Андрія Деркача - 314 за; Рената Кузьміна - 319 - за. Через власну заяву - Андрія Аксьонова - 294 за", - повідомив він.

Железняк зазначив, що голосування "відбувалося це зі скандалом з самого ранку".

"Спочатку 40-к хвилин була дискусія коли ставити у порядок денний питання позбавлення мандатів п'ятьох депутатів. Пропозиції Коаліції була: розглядати в кінці порядку денного (бо у них ні на що б голосів не вистачило). Пропозиція інших фракцій та груп: почати день з позбавлення мандатів цих депутатів", - розповів нардеп.

За його словами, депутатів позбавили мандатів після трьох голосувань та блокування трибуни.

Нагадаємо, 9 січня нардеп Андрій Аксьонов написав заяву про складання мандата. Він потрапив у Верховну Раду після перемоги на проміжних виборах. Раніше Аксьонов був мером міста Добропілля і представником партії "Порядок", який переміг на довиборах до парламенту в 50-му окрузі на Донеччині.

19 травня 2021 року він офіційно склав присягу народного депутата України. При цьому присягу йому довелося виголошувати з ложі для гостей і під крики "ганьба!", оскільки трибуну Ради заблокували нардепи "Євросолідарності", "Голосу" та позафракційник Гео Лерос.

Аксьонову закидають проведення сепаратистського "референдуму" у 2014 році, наявність російського паспорта та "лікування" на території окупованого Криму, образу проукраїнських активістів і неповагу до загиблих воїнів АТО. Також проти нього відкрито кримінальну справу.

Лівий берег

Публикации