Україна знайшла вихід з "зернової кризи"

26 сентября, 16:45
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський - фото 1
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський

Україна запроваджує ліцензування експорту зерна до п’яти країн Східної Європи і наразі не експортує до 5 прикордонних країн агропродукцію без їхнього погодження.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час зустрічі міністрів сільського господарства країн Вишеградської групи (Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини).

Він зазначив, що Україна вводить внутрішню процедуру верифікації експорту чотирьох культур (кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця) до п'ятьох країн ЄС.

"Ця процедура передбачає видачу ліцензії від українського уряду протягом 30 днів з дня отримання заявки на експорт. Відповідна постанова уже ухвалена, а тому експорт до п'яти країн без їхнього погодження вже не відбувається. Протягом цих 30 днів Україна інформує ЄК комісію та відповідну країну про отримання заявки на експорт", — сказав міністр.

Сольський зазначив, що механізм, коли експорт без погодження від країни-сусіда не відбувається, є максимально конструктивним і зрозумілим, та враховує інтереси усіх сторін. Україна надіслала країнам сусідам пропозиції як саме діятиме такий механізм і очікує відповідей та можливих варіантів рішень. На сьогодні офіційна відповідь надійшла від Румунії.

Міністр подякував кожній країні за розуміння, бажання та можливість спілкуватися для вирішення ситуації з українським агроекспортом.

Суспільне

Публикации