Україна уклала безпекову угоду з Бельгією

28 мая, 12:18
Україна та Бельгія уклали угоду про гарантії безпеки - фото 1
Україна та Бельгія уклали угоду про гарантії безпеки / ОПУ

28 травня президент України Володимир Зеленський прибув до Брюсселя. У столиці Бельгії Зеленський і прем’єр-міністр королівства Александр Де Кроо підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки.

Згідно з документом, Україна отримає від Бельгії щонайменше 977 мільйонів євро військової допомоги у цьому році. Ця угода діє протягом 10 років із дати його підписання.

Про це у соцмережі X повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Вперше в такій угоді вказана точна кількість винищувачів F-16. Йдеться про 30 одиниць, які будуть поставлені в Україну до 2028 року, причому перші прибудуть уже цього року", — підкреслив глава держави.

За його словами, серед іншого, угода гарантує своєчасну безпекову допомогу з боку Бельгії, сучасну бронетехніку, обладнання для забезпечення потреб Повітряних сил та протиповітряної оборони України, морської безпеки, розмінування, участь у коаліції з постачання артилерійських боєприпасів, а також навчання військових.

Документ також передбачає посилення співпраці в оборонній промисловості, підтримку української "формули миру", посилення санкцій проти Росії, відшкодування збитків, відповідальність агресора й використання заморожених російських активів та відновлення економіки.

"Україна і Бельгія також поглиблюватимуть співпрацю у сфері розвідки, кібербезпеки та протидії дезінформації. Бельгія також висловлює підтримку майбутньому членству України в ЄС та НАТО", — додав Зеленський.

Суспільне

Публикации