Україна та Фінляндія підписали двосторонню угоду з безпеки

03 апреля, 14:39
Фінляндія - надійний союзник України - фото 1
Фінляндія - надійний союзник України / ОПУ

Президент України Володимир Зеленський та Президент Фінляндії Александр Стубб 3 квітня у Києві підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку.

Текст угоди оприлюднено на сайті Президента України.

Фінляндія формалізувала свою готовність і надалі підтримувати Україну в боротьбі проти російської агресії. Також наш союзник зобовʼязався надавати довгострокову військову та фінансову допомогу, а також поглиблювати співпрацю з Україною в політичній, фінансовій, гуманітарній та у сфері реформ.

Також Фінляндія допомагатиме Україні відбудовувати енергетичний сектор, оцінювати екологічні збитки, посилювати захист кордону та критичної інфраструктури, а також здійснюватиме лікування українських військових.

Угода містить потужні блоки щодо санкцій, відшкодування збитків і притягнення агресора до відповідальності.

Документ чітко засвідчує підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО з боку Фінляндії.

Одночасно з підписанням документу Фінляндія оголосила про двадцять третій пакет допомоги Україні на суму 188 млн євро. Таким чином, загальний обсяг військової підтримки України з початку повномасштабної військової агресії наблизився до 2 млрд євро.

Зараз Фінляндія готує чотирирічний план підтримки України. Бюджет на розвиток і відбудову становить 290 млн євро.

Документ чинний протягом десяти років і посилює підтримку й захист України на її шляху до членства в НАТО і ЄС.

Угода з Фінляндією підписана на виконання Спільної декларації про підтримку України від 12 липня 2023 року, до якої загалом приєдналися 32 держави. Станом на сьогодні Україна вже уклала 8 двосторонніх безпекових угод: з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами та Фінляндією.

Декларація, в свою чергу, була заснована на ідеях, закладених у концепції Київського безпекового договору (Kyiv Security Compact) та містить деякі її положення. Сам Kyiv Security Compact було розроблено експертами Міжнародної робочої групи з питань безпекових гарантій для України Єрмака-Расмуссена, що почала акивно працювати з весни 2022 року

БЕЗ ТАБУ

Публикации