Україна може отримати французькі винищувачі Mirage 2000

26 февраля, 15:25
"Міраж" має непогані шанси з'явитись в українському небі - фото 1
"Міраж" має непогані шанси з'явитись в українському небі

ЗСУ можуть посилитися французькими багатоцільовими винищувачами Mirage 2000. Наразі Україна та Франція ведуть переговори щодо цього.

25 лютого президент України Володимир Зеленський на пресконференції заявив, що переговори щодо можливості отримання французьких багатоцільових винищувачів Mirage 2000 тривають: "Так ми говорили про літаки". Також Зеленський підтвердив, що серед західних партнерів є ті, хто і далі бояться програшу Росії в Україні.

Як пише Forbes, наразі невідомо, яку версію літака обговорюють офіційні особи. Більшість спостерігачів вважають, що українцям потрібні літаки Mirage 2000D, які французький виробник літаків Dassault оптимізував для наземних атак.

Водночас французькі офіційні особи також згадали Mirage 2000C, оптимізовані для протиповітряної оборони.

Як відомо, одномоторний надзвуковий літак Mirage 2000 з характерним крилом дельтоподібної форми був основним винищувачем ВПС Франції протягом 20 років, починаючи з середини 1980-х років. Він почав виходити з експлуатації, коли на початку 2000-х років у значних кількостях прибули нові двомоторні Rafale.

остання версія Mirage 2000C, що перебувала на озброєнні Франції, мала одномісне крісло, імпульсно-доплерівський радар RDI, двигун M53-P2, кабіну з функцією нічного бачення і можливість установки ракет "повітря-повітря" з радіолокаційним наведенням MICA, а також бомб з лазерним наведенням.

Вказується, що саме ці старі, але добре збережені літаки мав на увазі французький чиновник, коли торік сказав, що одним із варіантів є передача 13 Mirage 2000C, які все ще мають "невеликий потенціал".

Крім того, французькі ВПС модернізують 48 із 86 Mirage 2000D, додаючи нові боєприпаси, включно з ракетами MICA. Решту моделей D знімуть з озброєння. Теоретично і вони можуть бути передані Україні.

Версія С - старша, D - молодша. C можуть стріляти ракетами MICA, але не можуть стріляти SCALP. Немодернізовані D не можуть стріляти ракетами MICA, але можуть стріляти SCALP. Якій моделі віддасть перевагу Київ, імовірно, залежить від цілей: стріляти по російських літаках або завдавати ударів по російських об'єктах на землі і на морі.

УНІАН

Публикации