Україна й Албанія уклали договір про співпрацю

28 февраля, 12:58
Володимир Зеленський та Еді Рама підписали Договір про дружбу та співробітництво між Україною та Албанією - фото 1
Володимир Зеленський та Еді Рама підписали Договір про дружбу та співробітництво між Україною та Албанією / ОПУ

Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Албанії Еді Рама 28 лютого підписали у Тирані угоду про співпрацю між країнами.

Документ сприятиме розвитку співпраці з Албанією та зміцненню позицій України в Балканському регіоні, повідомляє Офіс Президента.

Згідно з Договором, Україна та Албанія розвиватимуть взаємовигідне співробітництво в галузі торгівлі, економіки, науки й технологій, культури, освіти, охорони здоров’я, засобів масової інформації, туризму та спорту.

Передбачається також встановлення комерційних контактів між державними і приватними підприємствами та організаціями двох держав.

Крім того, сторони співпрацюватимуть у сфері охорони довкілля, застосування екологічно чистих технологій та раціонального використання природних ресурсів.

Україна й Албанія забезпечуватимуть розширення контактів між громадянами та державними й недержавними організаціями, профспілками, навчальними та культурними закладами, молодіжними і спортивними організаціями двох держав.

Також Україна та Албанія співпрацюватимуть у питаннях боротьби з організованою злочинністю, тероризмом, наркоторгівлею, торгівлею людьми, контрабандою всіх видів, зокрема й культурних та історичних цінностей.

Перед початком церемонії глава Української держави нагородив Еді Раму орденом князя Ярослава Мудрого за підтримку України. Після цього двоє лідерів підписали документ.

Президент України Володимир Зеленський прибув із візитом до Тирани – столиці Албанії, де візьме участь у саміті "Україна - Південно-Східна Європа" та проведе переговори з Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою щодо оборонної та політичної співпраці, підтримки "Формули миру" та роботи над безпековими угодами.

БЕЗ ТАБУ

Публикации