Україна і ЄС уклали договір про співробітництво у сфері безпеки

27 июня, 16:01
ЄС надасть Україні гарантії підтримки та безпеки - фото 1
ЄС надасть Україні гарантії підтримки та безпеки / ОПУ

27 червня у Брюсселі перед початком робочого засідання Європейської ради керівники України і ЄС у присутності лідерів країн-членів Євросоюзу підписали Спільні безпекові зобов’язання між Європейським Союзом і Україною.

Свої підписи під документом поставили Президент України Володимир Зеленський, Президент Європейської ради Шарль Мішель та Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Що передбачає угода

  • підтримка у 50 мільярдів євро, закладені у бюджет ЄС на найближчі чотири роки в межах програми Ukraine Facility;
  • гроші на відшкодування країнам ЄС наданої Україні зброї з Європейського фонду миру;
  • 5 мільярдів — на зброю з Фонду допомоги Україні і прибутки від заморожених активів РФ;
  • перший розділ угоди сфокусований на довгостроковому забезпеченні військовою технікою, військовій підготовці й оборонній реформі, співпраці оборонних індустрій України та ЄС, кібербезпеці, обміні розвідданими тощо;
  • другий розділ про «майбутнє України і її громадян у Євросоюзі», розмінування і відбудову, продовження підтримки біженців, збереження і посилення антиросійських санкцій, створення спецтрибуналу для політичної верхівки РФ тощо;
  • окремим розділом в угоді окреслений план дій у разі ймовірної агресії в майбутньому. Зокрема, йдеться про термінові консультації, які мають відбутися впродовж доби.

Також 27 червня Україна уклала відповідні договори з Литвою та Естонією.

Нагадаємо, сьогодні у Брюсселі розпочалося дводенне засідання Європейської ради, одним з головних питань якого є посилення військової та економічної допомоги ЄС для України. На початку роботи Євроради лідери країн ЄС зустрілися з Президентом України Володимиром Зеленським.

Укрінформ

Публикации