Україна більше не залишиться сам-на-сам із Росією

14 июня, 13:46
США засвідчили підтримку України - фото 1
США засвідчили підтримку України / ОПУ

Президент України Володимир Зеленський та Президент США Джо Байден в Італії на саміті G7 підписали безпекову угоду. Це найсильніша з усіх угод, які були між Україною та США за час нашої незалежності.

Вона кардинальним чином відрізняється від Будапештського меморандуму, бо містить чіткі кроки реалізації та зобов’язання сторін. Угода містить юридично зобовʼязуючу частину –це дає документу особливе значення. В цій частині зазначається, що Америка зобовʼязується забезпечувати стабільний рівень підтримки України щороку на 10 років – йдеться про ключові аспекти підтримки, зокрема оборонну.

Протягом двох місяців з моменту її підписання документ буде зареєстровано в ООН, як передбачено Статутом цієї організації. Таким чином цей договір офіційно вводиться в міжнародний обіг.

Україна більше не залишиться сам-на-сам із Росією - фото 216208

Угода підтверджує дію всіх попередніх договорів у безпековій галузі, а також наголошується, що майбутнє України – в НАТО. Важливим моментом є те, що цей документ сторони розглядають як місток до нашого вступу в Альянс, це було обговорено під час підготовки документа.

Також угода містить всі ключові елементи Формули миру. Тобто відновлення суверенітету й територіальної цілісності України, притягнення до відповідальності країни-агресора та її воєнних злочинців, санкційний тиск на рф та передача її конфіскованих активів на користь України. США повністю підтримують наше бачення: справедливий мир, що враховує інтереси України - це необхідна умова для запевнення безпеки нашої держави.

Україна більше не залишиться сам-на-сам із Росією - фото 216209

Документ не зводиться тільки до військового та воєнного співробітництва між Україною та США. Важливою його частиною є співробітництво в економічному відновленні, в питаннях інвестування. Зокрема США допоможуть Україні в галузі енергетичної безпеки, її децентралізації та подальшій інтеграції з європейською. Також угода передбачає подальшу допомогу Сполучених Штатів у реформах та підвищенні прозорості роботи нашої державної машини.

Завдяки цій угоді, а також попереднім Україна створює нову безпекову архітектуру для всієї Європи та всієї євроатлантичної спільноти. Україна більше не залишиться сам-на-сам із Росією.

телеграм-канал Андрія Єрмака

Публикации