У НАТО погодили допомогу Україні на 40 млрд євро в 2025 році

03 июля, 14:01
Україна отримала гарантії, що допомога у війні з росіянами продовжиться - фото 1
Україна отримала гарантії, що допомога у війні з росіянами продовжиться / Гетті іміджес

Союзники по НАТО домовилися профінансувати військову допомогу Україні в розмірі 40 мільярдів євро (43,05 мільярда доларів) в наступному році, повідомив західноєвропейський дипломат агенції Ройтерз в середу – за тиждень до того, як лідери альянсу зберуться у Вашингтоні.

За даними агенції, лідери НАТО підпишуть це зобов’язання наступного тижня у Вашингтоні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ звернувся до країн-членів з проханням зберегти військову допомогу Україні на тому ж рівні, що і в роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році, збільшивши її до 40 мільярдів євро (43 мільярдів доларів) на рік. У червні міністрам оборони країн НАТО не вдалося досягли згоди щодо 40 мільярдів євро щорічно на військову допомогу Києву, як це запропонував Столтенберґ.

Саміт НАТО відбудеться 9-11 липня цього року у Вашингтоні. Як очікується, на саміті НАТО запевнить Україну у військовій, політичній і фінансовій підтримці, а також перебере на себе координацию безпекової допомоги Києву, яка зараз надається під проводом США у форматі «Рамштайн». Очікується, що такий механізм стане "страховим полісом" на випадок перемоги Трампа на виборах і потенційного згортання допомоги від США.

У рамках саміту відбудеться засідання Ради Україна-НАТО на найвищому рівні. За даними міжнародної преси, західні партнери просять Київ не завищувати очікування щодо перспектив членства України в Альянсі.

Україна, яка бореться з російським вторгненням, чітко дала зрозуміти, що її мета – стати членом НАТО. Київ і деякі його союзники в НАТО, особливо у Східній Європі, наполягають на запрошенні до членства, хоча й визнають, що Україна не може вступити до НАТО, перебуваючи в стані війни.

Радіо Свобода

Публикации