Трамп знав, що немає оточення ЗСУ на Курщині, але все одно брехав

Українські військові в Курській області за останні дні втратили частину своїх позицій, але не перебувають в оточенні російських сил, як про це заявляли Дональд Трамп і Володимир Путін.
Таку інформацію виданню Reuters надали три чиновники зі США та Європи, які знайомі з розвідувальними даними їхніх урядів.
За словами представників американської розвідки, включно з ЦРУ, ці дані передали Білому дому минулого тижня. Попри це Дональд Трамп продовжував наполягати, що українські війська перебувають в оточенні в Курській області Росії.
Про те, що українські війська перебувають в оточенні заявив Володимир Путін під час пресконференції з Олександром Лукашенком 13 березня.
Він запевнив, що українські сили в Курській області відрізані й зрештою будуть змушені "здатися або загинути".
Після цього Дональд Трамп закликав Путіна "помилувати" українських військових:
"...тисячі українських військових повністю оточені російськими військами і перебувають у дуже поганому і вразливому становищі", - говорив Трамп і зазначав, що "наполегливо просив президента Путіна зберегти їм життя".
В генштабі Збройних сил України заявляли, що "повідомлення про нібито "оточення" противником українських підрозділів в Курській області не відповідають дійсності".
"Вони створюються росіянами заради політичних цілей і тиску на Україну та партнерів", - додавали у генштабі.
Трамп повторив твердження про "оточені" українські сили під час виступу в Центрі Кеннеді у Вашингтоні в понеділок, 17 березня, а також в інтерв'ю Fox News наступного дня.
Reuters повідомляє, що Рада національної безпеки США не відповіла безпосередньо на запитання щодо розвідувальних оцінок, але послалася на спільну заяву держсекретаря Марко Рубіо та радника з національної безпеки Майка Волца. У ній згадувалося про телефонну розмову Трампа із Зеленським у середу, під час якої лідери домовилися продовжувати обмінюватися розвідувальною інформацією щодо ситуації в Курську.
Білий дім, ЦРУ та Офіс директора Національної розвідки відмовилися від коментарів, написали у Reuters.


