The Times: Росія вибуває з Євробачення через Крим

18.04.2017, 16:10
3
Самойлова виконала свою місію на Євробаченні? - фото 1
Самойлова виконала свою місію на Євробаченні? / 24tv.ua

Погляд авторитетного британського видання The Times на ситуацію з відмовою Росії взяти участь у міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2017.

У статті Russia in Eurovision pull-out over Crimea журналісти розповідають, что ситуація з Росією на Євробаченні-2017 є частиною політично забарвленого суперницва, яке постійно проявляється учасниками

Росія вибуває з Євробачення через Крим

Цей конкурс започатковано більше ніж 60 років тому. Його метою було залікувати рани післявоєнної Європи за допомогою музики. Нині Росія відмовляється від участі у Євробаченні після того, як господар конкурсу – Україна - відмовилася дозволити російській учасниці бути присутньою, оскільки та незаконно відвідувала окупований [росіянами український півострів] Крим.

Перший Канал державного мовлення РФ заявив, що не буде транслювати конкурс, а Росія відхилила пропозиції від організаторів для Юлії Самойлової, виступити за допомогою відеозв'язку або відправити альтернативного учасника.

Юрій Аксюта, головний продюсер російського каналу по музичних та розважальних програмах, назвав перший варіант «неприйнятним, оскільки це було повним порушенням правил» та «дискримінація». Другий варіант був «ще гіршим», тому що «пані Самойлова пройшла ретельний відір», - сказав він, додавши: «Для Юлі це була мрія всього її життя». Європейський мовний союз, який проводить Євробачення, підтвердив, що «на жаль» Перший канал відхилив його пропозицію альтернативних способів участі.

Франк-Дітер Фрейлінг, голова оргкомітету заходу, заявив: «Ми рішуче засуджуємо рішення української влади накласти заборону на поїздку Юлії Самойлової, яка, ми вважаємо, повністю підриває цілісність конкурсу, його неполітичний характер та місію об'єднати всі народи разом в дружньому змаганні».

Служба безпеки України оголосила, що вона відмовляє у в'їзді Самойловій минулого місяця після того, як з'ясувалося, що вона прямо з Росії прибула до Криму, щоб взяти участь в гала-концерті в місті Керч у червні 2015 року.

Україна вважає незаконним відвідування Криму без проходження прикордонного контролю на материку після того, як Росія захопила півострів у в 2014 році. Таким чином, пані Самойлова порушувала закони України, відвідавши Крим.

Співачка з інвалідністю, що використовує інвалідне крісло, стверджує, що вона не знала, що її візит був незаконним, а вирушила до Криму, щоб просто «зробити людей щасливими і зарядити новими емоціями». Нині їй заборонено в’їзд до України строком на три роки.

Пісенний конкурс Євробачення переслідують політично забарвлене суперництво і битви протягом десятиліть, а противники зазвичай обмежуються присудженням один одному «нульових» оцінок. Цього року було створено додаткову напругу, оскільки Росія була готова відправити свою співачку в країну, де її війська звинувачено в підтримці збройного конфлікту, в якому загинули 10 000 чоловік.

Уряд Росії вважає, що заборона була помстою Москві. Інші критики відзначили, що закон міг бути застосований вибірково, тому що деякі люди відвідували Крим, а потім материкову Україну без осуду.

Без табу
3

Публикации