Тетяна Чорновол: У мене антирейтинг зараз більший, ніж у Юрія Іванющенка

10.11.2016, 09:30
2
Тетяні Чорновол не затишно у Верховній Раді - фото 1
Тетяні Чорновол не затишно у Верховній Раді / Олег Федонюк via facebook

Нардеп Тетяна Чорновол про те, чому Сергій Лещенко схожий на Путіна, як її змушували порушувати закон в «Українській правді», а також - хто нині головний антикорупціонер у державі.

Революція завжди пожирає своїх дітей. Революція Гідності, на жаль, не стала винятком. Завзяті революціонери та народні улюбленці, які нещодавно стояли єдиним фронтом, прийшовши до влади, не змогли її поділити. Ще вчора вони разом куталися в український стяг, а сьогодні змагаються у красномовстві по телебаченню, поливають один одного брудом і вирішують, хто з них більших (анти-) корупціонер.

Спілкуючись із народним депутатом від «Народного фронту» Тетяною Чорновол про держбюджет-2017 та спецконфіскацію, Без Табу не втратило нагоди розпитати представницю постмайданної влади про те, хто і чому з лідерів Революції насправді зрадив її цінності.

Про ворогів

Тетяно, ви позиціонуєте себе, як борець із корупцією. Чому не об’єднуєтеся у цій боротьбі з іншими політиками, які позиціонують себе так само?

Бо насправді вони корупціонери. Лещенко, Заліщук, Касько, Сакварелідзе, Шабунін та інші младореформатори – усі вони працюють на Портнова. У мене є факти. Наприклад, фірма «Арцингер», якою володіє Курченко (партнер Портнова), об’єднує довкола себе Каська і його гоп-компанію: Шабуніна, Лещенка, Заліщук, Сакварелідзе, Transparency International та інших. Transparency International в Україні вирішує, хто заслуговує гранти, а хто - ні. Без її рішення отримати грант неможливо. Член правління цієї організації – нинішній партнер «Арцингера» Тимур Бондарєв. Тобто якщо ти скажеш, що він мудак, корупціонер і людина Портнова, - тебе залишать без гранту. А як можна без гранту, якщо ти тільки на це і живеш?

Чекайте, Віталій Шабунін працює в грантовій організації. Але названі вами депутати отримують зарплату у Верховій Раді.

Ні, вони теж живуть на гранти. Інакше за які кошти вони купують квартири? Наприклад, Заліщук все життя пропрацювала виключно у грантових організаціях, тому звідки в неї такі статки?

НАБУ вже перевірило законність придбання квартири як нею, так і її соратником Сергієм Лещенком, та не знайшло там корупційної складової.

Ну то і що? Не треба зважати на всі ці маніпулятивні перевірки. Я знаю, звідки у Лещенка гроші. Це його доля в «Українській правді». У них там завжди були певного розміру нелегальні доходи, які розподілялися між окремими суб’єктами, в тому числі і Лещенком. Там він і заробив свої гроші за рахунок матеріалів, реклами і таке інше. Але з цих грошей не були сплачені податки, їх провели нелегально. А несплата податків із зарплати – це корупція. «Українська правда» і мені платила зарплату в конвертах, коли я там працювала, це теж незаконно.

Тетяна Чорновол: У мене антирейтинг зараз більший, ніж у Юрія Іванющенка - фото 20794

Колишні союзники нині опинилися по різні боки барикад

Тетяно, але ви подали за 2013 рік майже пусту декларацію тому, що вся зарплата в журналістиці у вас була в конвертах. Ви сплатили податки зі своїх нелегальних доходів?

І я теж не сплатила. Але я як остання ланочка була поставлена в такі умови. Я не бачу сенсу про це говорити, бо ми тут дотримуємося різної думки. Для мене злочин – це шкода для державних інтересів, а для Лещенка – недотримання формальностей. Суми, причини, втрати для держави йому байдужі. От якби НАБУ діяло з точки зору формальностей, він уже давно був би у них суперкорупціонером.

Я впевнена, що Касько впливає на Лещенка і Шабуніна. А Портнов впливає на Каська, у мене є багато доказів їх співпраці. Візьмімо хоча б Андрія Богдана, який до мене був урядовим уповноваженим із питань антикорупційної політики. Касько називає його своїм другом, хоча всім відомо, що Богдан - людина Портнова. Вони разом починали кар’єру юристами Корбана. Тому Касько недарма опинився в «Арцингері». А ще раніше Портнов і Богдан просунули Каська в генпрокуратуру, де він отримав свою славнозвісну квартиру.

Портнов, на жаль, геній. Він дуже добре налаштував грантожерську спільноту проти потрібних Україні, але непотрібних йому речей. Тепер вони працюють разом. Я переконана, що вони шкодять державі і зараз їх шкода вимірюється в розмірі 50 млрд гривень. «Лещенко і компанія» не просто протидіють прийняттю закону про спецконфіскацію, а ще й застосовують свої елементи впливу на західні посольства. Це їх досягнення, що не прийнятий закон. Це вони не пустили в бюджет України 50 млрд гривень.

Навіщо Портнову, а тим паче «Лещенко і компанії» перешкоджати прийняттю закону?

Портнов почав війну проти мене, Пашинського, Олени Тищенко, бо ми взялися за повернення активів «сім’ї Януковича», представників якої він захищає. Стосовно інших… Чесно, я навіть не знаю. Сказати, що вони повні ідіоти, язик не повертається. Мабуть, тут є кілька причин. По-перше, страшенна зарозумілість. Лещенко не вміє визнавати свої помилки. Він чомусь довіряє Каську, а не мені. Хоча у моїй біографії немає підстав мені не довіряти, на відміну від Каська, який з ким тільки не працював, обслуговуючи схеми Курченка.

По-друге, намагання дестабілізувати ситуацію в країна. Подивіться, певні представники грантожерської спільноти пішли в політику – Лещенко, Найєм, Заліщук, Касько. Шабунін висів на плакатах по Києву. Вони всі хочуть у велику політику. А яким чином це можливо? Тільки через перевибори. А перевибори – це коли все в країні розлітається геть на шматки. Тому для них що гірша ситуація в країні, то краще. Я не бачу інших пояснень, але і не розумію, як можна бути такими цинічними.

фото - Олег Федонюк - фото 26496
фото - Олег Федонюк

Ви звинувачуєте їх в антидержавницьких діях, але Лещенко, наприклад, робив масштабні журналістські розслідування стосовно топ-корупціонерів.

І де результат по Мартиненку? Може, там просто нічого немає? Може, він займається фейками і оперує зливами від Каська, у яких є тільки інтерес Портнова? Так, певні теми він порушує дуже правильні. Я підтримувала його у справах з Коломойським. Але сама підтримки у відповідь не відчувала, коли займалася, зокрема, справою Онищенка-Кадирова.

Тетяна Чорновол: У мене антирейтинг зараз більший, ніж у Юрія Іванющенка - фото 20795

Галина Литвинюк via Facebook

Як так вийшло, що представники нової влади, які разом стояли на Майдані, у парламенті пересварилися?

Не стояли ми там разом. Лещенко під час Майдану переховувався у США. Він вивів людей на Майдан і залишив під танками. Найєм там тільки бігав з камерою і з бейджиком, аби міліція по голові не вдарила. Заліщук намагалася знищити Майдан. Коли ще на початку там стояли студенти, політичну опозицію туди не пускали. Так от, перед розгоном студентів особисто Заліщук закликала їх розійтися. Мовляв, Янукович не підписав асоціацію, це значить, що ми програли. Тому ви всі повинні швидко розійтися, щоб опозиція не встигла зайняти Майдан, а його зайняла будівельна техніка від Януковича! Вона, звісно, аргументувала це наявністю загрози і намірами зберегти життя студентам. Але до чого тут це? Ми вийшли проти Януковича у боротьбі за країну!

Про друзів

Якщо ми вже почали про Майдан, то поговорімо про те, що там робив ваш найближчий політичний соратник Сергій Пашинський. ЗМІ писали, що він вивозив з Києва снайперів та їх зброю.

Послухайте, у цій історії вже давно все з’ясовано. Пашинський врятував людину! Тоді багато активістів Майдану тримали свою зброю в багажниках машин. Сталося так, що вони просто не розібралися, хто є хто, і «взяли» свою ж людину, відкрили його машину і знайшли там рушницю. Ще б трохи, і його передали б на ту сторону і вбили б. А Пашинський цю людину вивів і врятував.

Е-декларация Татьяны Чорновол. Земля в Крыму и скромная зарплата

Пашинський був на Майдані в усі гарячі дні. Розстріл Майдану – він стоїть попереду, розгін – також. А їх я не пам’ятаю. Ніхто із них жодного разу ніде не ризикував життям. Для них Майдан був стартом політичної кар’єри. Ви, до речі, не замислювалися, чому про Януковича багато хто писав, а побили тільки мене? Просто у всіх інших були запасні аеродроми.

«Усі інші» стверджують, що ваш запасний аеродром – це пан Пашинський.

Так, я працюю з Пашинським. Але зараз він – особа, повністю знищена їхніми зусиллями. В тому числі, на замовлення Портнова. Наше дітище - закон про спецконфіскацію – ще не прийняте. Тому наразі, на жаль, Портнов сильніший від нас.

Тетяна Чорновол: У мене антирейтинг зараз більший, ніж у Юрія Іванющенка - фото 20798

Владимир Струмковский via Facebook

То це війна Пашинського і Портнова?

За державу Україна. Пашинський працює на Україну, а Портнов – на повернення Януковича в Київ. Лінія фронту тут дуже чітка. Для в мене в цій ситуації Лещенко, наприклад, нічим не відрізняється від Путіна. Він так само знищує мою країну. Якщо проаналізувати все, що закидають Пашинському, всюди простежується участь Портнова або Курченка. «Житомирські ласощі» - фабрика, яка була забрана Портновим.

Тільки Портновим?

Не слухайте чутки, а просто проаналізуйте події. Коли були захоплені «Житомирські ласощі», Пашинський організовував наметове містечко під Печерським судом. Він став на сторону Власенка і все його майно пішло під арешт. Ну як він міг захоплювати із Портновим ту фабрику?

Стосовно палива Курченка, яке також закидають Пашинському, то сьогодні це єдиний актив з усіх вкрадених коштів Януковича, що пішов до бюджету України. Вдумайтеся, тільки 300 млн гривень податків із палива Курченка. За це треба подякувати, в тому числі, і Пашинському. Натомість його атакують за вкрадене паливо, яке зовсім не було вкрадене.

Тетяна Чорновол: У мене антирейтинг зараз більший, ніж у Юрія Іванющенка - фото 20799

Пам’ятаю, за тиждень до мого побиття на Бориспільській трасі Турчинов, Пашинський та Яценюк, мені говорили, що в них є інформація про те, що мене планують кинути до в’язниці і там вбити. Вони пропонували вивезти мене закордон, але я відмовилась. Пізніше події показали, що то була правда. Ну хіба може така людина підтримувати корупціонера? Якби Пашинський був корупціонером, я би його не підтримувала. Так, він впливовий, але, на жаль, єдиний впливовий антикорупціонер сьогодні у цій країні.

Ви захищаєте його на всіх платформах. Навіть захоплювали чужий автомобіль під Радою, що поширював про нього дискредитаційну інформацію. На вашу думку, ви того разу діяли законно?

Вони мене дістали. Там було не тільки про нього, вони і моє прізвище називали! Їздили і кричали, що я займалася рейдерством на «Житомирських ласощах». Хіба нормально отак паплюжити ім’я людини та не нести жодної відповідальності? Тисячу разів викликала міліцію, але марно. Зате коли її викликали вже проти мене, хлопці швидко приїхали. Звісно, я ж – злочинна влада, хунта. Знаєте, мене часто звинувачують у співпраці з Пашинським… По-перше, я це не заперечую. По-друге, ми члени однієї політичної сили, одного комітету, тому і повинні працювати разом. Це – нормально. Це вам не співпраця Лещенка з Портновим чи з Григоришиним.

Справи партійні

Як ви вважаєте, чому у «Народного фронту» такий низький політичний рейтинг?

Після Майдану у нас постало громадянську суспільство, яке має впливати на владу, а влада – перед ним звітувати. Між ними є комунікатор – ЗМІ. У нас вони – викривлене дзеркало. Тому все біле у нас стає чорним. У мене, наприклад, антирейтинг зараз більший, ніж у Юрія Іванющенка. Тому й виходить, що у нас якщо хочеш бути популярним, повинен отримати прихильність власників ЗМІ. А як отримати прихильність Фірташа чи Коломойського? Боротися проти їхніх схем чи домовлятися?

Пані Тимошенко, чия політична сила сьогодні має найвищий рейтинг, домовляється?

Так. Юлія Володимирівна – це взагалі унікум. Вона в Раді лобіювала суто корупційний закон, щоб зняти ренту з підприємства Онищенка-Кадирова, а назвала це законом про зменшення ціни на газ для населення. Вона взяла корупційні гроші за лобіювання закону, який приносить шкоду державі, а потім на цьому ще й зробила собі політичний рейтинг. Такі правила в нашій державі. Крутіться, як хочете!

Тобто, на вашу думку, що нижчий рейтинг у політичної сили, то більше вона робить для країни?

Так. Опозиційний блок має високий рейтинг. Ви багато знаєте доброго, що вони роблять для країни?

Якою бачите свою політичну кар’єру надалі?

Скажу вам щиро: з мене поганий політик. Я не вмію займатися інтригами, я дуже емоційна, не можу стриматися, а часто треба. Ти знаєш, що він корупціонер, а треба приходити і з ним домовлятися. Бо інакше не отримаєш 226 голосів. Ще важливе завдання політика – розважати людей. А в мене немає зараз такого бажання. Взагалі мені не треба високі посади. Я би хотіла працювати в маленькому механізмі, який дає можливість досягти результату.

Тетяна Чорновол мріє про работу в ГПУ - фото 20790

Тетяна Чорновол мріє про роботу в ГПУ / Олег Федонюк via Facebook

Я все-таки розслідувач. Справу Онищенка я сама підняла з нуля. Так, я робила обшуки, користуючись статусом народного депутата. Але інакше НАБУ не отримало би необхідну інформацію. Тому я маю хист до розслідування і хотіла би отримати для цього якісь інструменти. Можливо, у генпрокуратурі. Щоб можна була взятися за справу і довести до кінця.

Наталія Косякова, Без Табу

Без Табу
2

Публикации