Суддя, що приймав рішення на користь рейдерів, подався до Вищої ради правосуддя

22.02.2017, 12:30
5
Суддя, що приймав рішення на користь рейдерів, подався до Вищої ради правосуддя - фото 1

Вища рада правосуддя – новий ключовий судовий орган, який має призначатиме та звільняти суддів, розглядати скарги. Зокрема, цей орган видаватиме дозвіл на арешт судді. Громадський проект PROSUD вирішив звернути увагу на претендентів до Вищої ради правосуддя і віднайшов сумнівного кандидата.

Окрім конкурсу до нового Верховного суду відбуваються й інші важливі процеси для реформування судової системи. Одним з них є формування повного складу Вищої ради правосуддя – головного судового органу, що має призначати і звільняти усіх суддів України, а також бути суддею над суддями. 14-15 березня в Києві пройде З’їзд суддів України, де обиратимуть 6 членів Вищої ради правосуддя, тобто майже третину її складу.
Всього на 6 місць претендують 44 судді. Ми вирішили придивитися детальніше до тих, хто планує вершити долі самих суддів.
Знайомтесь, заступник голови Солом’янського районного суду – Оксюта Тарас Григорович. Суддівську кар’єру Оксюта розпочав відносно недавно - 2005 року його призначили суддею Солом’янського районного суду в межах п’ятирічного терміну. У 2010 році постановою Верховної Ради Оксюту обирають суддею цього ж суду безстроково, а у 2015 він стає заступником голови Солом’янського районного суду.

Суддя, що приймав рішення на користь рейдерів, подався до Вищої ради правосуддя - фото 35516
Незважаючи на молодий вік і достатньо скромний термін суддівства, Тарас Оксюта встиг засвітитися в ряді резонансних рішень. Так, при рейдерському захоплені ТЦ «Глобус» у 2013 році, коли суддя Оксюта поновив на посаді директора ТЦ жінку, яка ніколи не займала її. Через це рішення в жовтні 2013 року Вища рада юстиції почала перевірку дій судді Оксюти з метою притягнення його до дисциплінарної відповідальності. По факту дій судді Оксюти намагались зареєструвати кримінальне провадження. Буквально через тиждень після початку перевірки ВРЮ Тарас Оксюта подає заяву про звільнення з посади судді у зв’язку з неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров’я. ВРЮ задовольняє цю заяву, але через початок подій на Майдані Верховна рада так і не встигає проголосувати за звільнення судді. Восени 2015 року Вища рада юстиції нового складу заслуховує матеріали щодо перевірки дій судді Оксюти та вирішує надіслати справу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Але й до цього часу питання не розв’язане.
Як бачимо, із 2013 року суддя Оксюта настільки поліпшив здоров’я, що тепер претендує не на звільнення, а на входження до органу, який задовольнятиме заяви про звільнення та відкриття дисциплінарних проваджень щодо інших суддів.
Проаналізувавши декларації судді за 2014 та 2015 роки можемо сказати, що живе суддя Оксюта більш ніж скромно. Єдиним доходом судді є його заробітна плата та пенсія по інвалідності, а єдиним задекларованим нерухомим майном – кімната в гуртожитку площею 10 кв.м.
Суддя, що приймав рішення на користь рейдерів, подався до Вищої ради правосуддя - фото 35517
Мабуть, саме скромне проживання у гуртожитку дозволило накопичити 25 000 дол. США готівки. Це дворічна заробітну плата судді. Але чи дійсно суддя, будучи корінним киянином і маючи непогані збереження, весь цей час проживав у гуртожитку?
Ситуація із майном та доходами кардинально змінюється у декларації 2016 року, яку суддя подав як кандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя. Зміни пов’язані з тим, що в цій декларації суддя вказує дружину і, відповідно, її майно та доходи.
Дружина судді Людмила Руль є керівником та кінцевим бенефіціаром ТОВ «Бевеген», яке займається розробкою маркетингових стратегій, однак, згідно з декларацією, жодних доходів ця компанія їй не приносить. Натомість, заробітну плату в 2016 році Людмила Руль отримала від будівельної компанії «Гарант-Н» - 767 000 грн.
Суддя, що приймав рішення на користь рейдерів, подався до Вищої ради правосуддя - фото 35520
Згідно з декларацією, володіє дружина судді квартирою в Києві площею 81 кв.м. та земельною ділянкою в Київській області площею 2269 кв.м. Ще дві квартири в столиці площею 77,07 кв. м. та 77,65 кв. м. наразі будуються.
Суддя, що приймав рішення на користь рейдерів, подався до Вищої ради правосуддя - фото 35521
Сьогодні квартири такою площею у цьому будинку коштують щонайменше 150 000$ або біля 3 млн. грн. Це перевищує задекларований дохід дружини.
Є у дружини судді й значна сума готівкових коштів – біля 65 000 дол. США.
Суддя, що приймав рішення на користь рейдерів, подався до Вищої ради правосуддя - фото 35522
У власності судді в 2016 році з’являється автомобіль Volkswagen Passat 2014 р. випуску. А у власності дружини з’являється нова Audi Q7 2016 року випуску і вартістю понад 2 млн. грн.
Суддя, що приймав рішення на користь рейдерів, подався до Вищої ради правосуддя - фото 35524
Отже, 2016 рік для судді Оксюти виявився дуже вдалим – і житло знайшов, і майновий стан покращив, і авто пидбав. Залишилось хіба кар’єрою просунутись. Мабуть, тому й став кандидатом до Вищої ради правосуддя.
Нагадаємо, 14-15 березня 300 суддів з усієї України оберуть 6 суддів, які складуть третину Вищої ради правосуддя. Фактично, саме від цього органу залежатиме якою буде наша судова система найближчі 20-30 років. Ми ж будемо активно стежити за цим процесом і надалі розповідати вам про претендентів на посади.
Дана інформація буде офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.
PROSUD
5

Публикации