Суд Україна - Росія: Маємо беззастережний позитив

19.04.2017, 18:30
2
Суд Україна - Росія: Маємо беззастережний позитив - фото 1

Народний депутат Олена Сотник , аналізуючи попереднє рішення Міжнародного суду ООН щодо позову України проти Росії, називає його лише першим кроком на шляху відновлення справедливості.

Міжнародний суд ООН щойно закінчив оголошення рішення щодо забезпечувальних заходів проти Росії

Вже сьогодні на сайті міжнародного суду ООН в Гаазі з'явиться повний текст рішення по забезпечувальним заходам в справі України проти Росії.

Мені, як політику та громадянці України глибоко шкода, що суд не оцінив належність та достатність доказів в частині необхідності перешкоджання Росіїй надалі фінансувати та реалізовувати військову агресію на території Донбасу. Але це, в тому числі, проблема нашої не внятної позиції щодо Росії! Визнали б окупацію цих територій, - зовсім інші були б рішення!

Як правник маю цілий ряд питань до МЗС та якості підготовлених доказів в цій частині вимог.

Але маємо беззастережний позитив - в частині забезпечувальних заходів по Криму.

Судді по Криму відповідно до конвенції про уникнення расової дискримінації вирішили:

- 13 голоси проти 3 суд висловився за збереження кримськими татарами права на створення власних інституцій та вимогу до Росії відновити діяльність Меджлісу.

- Одноголосно: забезпечення можливості використання української мови в освітній системі Криму!

Застереження та особисті думки висловили ряд судей. Суддя Крофорд взагалі додав власну декларацію до рішення суду. Цікаво почитати про що саме.

Взагалі-то це лише початок справи. Зараз українська сторона має оцінити в чому була слабкість та підсилити аргументацію до початку основних слухань!

Пост Олени Сотник на фейсбуці

Без Табу
2

Публикации