Швеція виконала умови для вступу до НАТО

05 июня, 11:57
НАТО дожимає Туреччину заради Швеції - фото 1
НАТО дожимає Туреччину заради Швеції

Швеція зробила конкретні кроки, внісши зміни в конституцію, скасувавши ембарго на постачання зброї та посилила співпрацю в боротьбі з тероризмом. Виконавши ці умови, вона готова до вступу в НАТО.

Про це генсек НАТО сказав після зустрічі з президентом Туреччини в Стамбулі.

“Швеція зробила значні та конкретні кроки. Вона хоче йти назустріч Туреччині. Це стосується зокрема, зміни конституції Швеції, скасування ембарго на постачання зброї та посилення співпраці в боротьбі з тероризмом, зокрема РПК. Останніми днями набули чинності значні зміни в законі про боротьбу з тероризмом. Таким чином, Швеція виконала свої зобов’язання», - сказав Столтенберг.

Також в Стамбулі було домовлено про те, що наступне засідання постійного спільного механізму знову відбудеться 12 червня. “Членство в НАТО зробить Швецію сильнішою, а також НАТО і Туреччину. Тому я хотів би якнайшвидшого завершення процесу вступу Швеції до НАТО… Я думаю, що настав час. Як відомо, членом альянсу стала Фінляндія. З іншого боку, Швеція набагато ближча до НАТО», – сказав генсек.

Столтенберг відзначив роль Туреччини у підтримці України, лідерство в рамках Чорноморської зернової ініціативи, а також внесок у миротворчу місію в Косово, зокрема відправку своїх військових.

Укрінформ

Публикации