Що краще обрати – офсетний чи цифровий друк?

27.01.2023, 16:38
Що краще обрати – офсетний чи цифровий друк? - фото 1

Створюючи друковану продукцію, необхідно враховувати чимало нюансів. Окрім розроблення макету, вибору вдалого формату поліграфії та типу паперу, необхідно визначитися з видом самого друку.

Друкарня Хамелеон пропонує свої послуги з шовкографії, цифрового та офсетного друку. І якщо шовкотрафаретний метод орієнтований на виготовлення ексклюзивної та презентабельної друкованої продукції, то яка різниця між офсетним та цифровим методами? Дізнайтеся, у яких випадках їх варто застосовувати з точки зору швидкості та бюджетності.

Як проходить офсетний друк

Під офсетним методом передбачають технологію, коли фарба переноситься з друкованої форми на папір, пластик, картон чи інший вид матеріалу завдяки офсетним циліндрам. Якщо порівняти його з цифровим друком, то в цьому випадку зображення на форми виконуються прямими, а не дзеркальними.

Офсетна технологія знайшла широке застосування у сучасному світі. Виготовляти цим методом можна як найпростішу поліграфію на кшталт візитки, так і багатосторінкові повноколірні видання: книги, каталоги, журнали. Обираючи якийсь із методів друку, завжди слід орієнтуватися на кінцевий результат, який ви хочете отримати. І ключовий момент у кожному замовленні – це запланований бюджет. Важливо порівняти вартість одного й того ж виду поліграфії при різних методах і обрати, який вид друку доцільно застосовувати саме в цьому випадку.

Коли рекомендовано офсетний друк:

  • Якщо йдеться про виготовлення великого накладу. Основна частина вартості послуг складає створення друкованих відбитків, виконання кольоропроб. Невеличкі тиражі будуть у цьому випадку невигідні. Замовляти доцільно від 500 штук та більше. Особливо, якщо клієнт розглядає необхідність у майбутньому додруковувати тираж.
  • Коли вимагається виготовлення презентабельної та складної поліграфії. Офсетний метод дозволяє працювати без обмежень кольорової палітри, а також застосовувати пантони – цифрові машини не мають таких технічних можливостей.
  • При офсетному друці немає обмежень у виборі щільності паперу. Друкувати можна навіть на дуже тонкому матеріалі, приміром, газетний папір. Цупкі матеріали також під силу – офсетний методом друкують на вінілі, дизайнерському картоні.

Що слід знати про цифровий друк

Передача зображень та текстів у цьому випадку виконується при прямій подачі пігментів із тонера на матеріал. Цифровий друк можна розділити на два види: листовий та широкоформатний. У першому випадку виготовляють продукцію невеликих форматів: візитні картки, листівки, флаєри, буклети, брендовані конверти та бланки, папки. Широкоформатний друк дозволяє реалізувати задачі, пов’язані з декоруванням інтер’єрів та створенням вуличної реклами. Друкувати можна не лише на папері, але й тканині, на цупкому текстилі для рекламних банерів.

Головна перевага цифрового методу – це швидкість виконання замовлень. Оскільки для цього виду друку доцільні тиражі до 500 штук, то отримати готову поліграфію можна у день подачі макету. Цей вид друку оптимально підходить для створення компактної поліграфії – календарів, буклетів, брошур.

Проте варто враховувати, що в цифрового друку є і свій суттєвий мінус. Для нього не підходять всі види паперу. Найчастіше застосовують крейдований, а також деякі види дизайнерського паперу. Порівнювати цифровий та офсетний методи немає необхідності – кожен із них має свої переваги. Обирати вид друку потрібно, орієнтуючись на ваш перелік вимог до поліграфії. На сайті xprint.com.ua ви можете зробити замовлення на виготовлення продукції різними видами друку.


Публикации