Росіяни почали наповнювати "Північний потік-2" газом
Росія таки викрутила руки Європі й нині диктує свою волю.
Належна російському «Газпрому» компанія-оператор газопроводу «Північний потік-2» повідомила 4 жовтня, що перша нитка трубопроводу, прокладеного з Росії до Німеччини дном Балтійського моря, почала заповнюватися газом.
У повідомленні компанії йдеться про те, що на нитці були проведені пусконалагоджувальні роботи і тепер вона може наповнюватися газом для початку технічного тестування трубопроводу.
Раніше в понеділок Данське енергетичне агентство оголосило про те, що компанія Nord Stream 2 виконала всі умови для введення газопроводу – частково він проходить через данські води – в експлуатацію.
Коли газопровід буде повністю готовий до початку поставок палива – поки не повідомляють. Крім технічних робіт, не завершений також процес його сертифікації. Німецька влада почала його у вересні, він може тривати чотири місяці.
Тим часом, у Вашингтоні заявили, що продовжують виступати проти проєкту «Північний потік-2», але, схоже, що більше для виду.
«Ми продовжуємо виступати проти цього газопроводу… Ми продовжуємо вважати, що це геополітичний проєкт Російської Федерації», – заявив представник Держдепартаменту США Нед Прайс, коментуючи заповнення газом першої нитки цього газопроводу.
Президент США Джо Байден у травні погодився відмовитися від санкцій Конгресу щодо газопроводу, щоб згладити відносини з Німеччиною, яка підтримала будівництво трубопроводу. Найбільша економіка Європи отримує 40 відсотків газу від Росії.
Угода між Німеччиною і США відчинила двері для завершення будівництва газогону вартістю 11 мільярдів доларів минулого місяця.
Газопровід загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів на рік повинен доставляти паливо безпосередньо з Росії до Німеччини дном Балтійського моря, в обхід України. Багато країн світу розглядають його як загрозу економічній безпеці Європи і важіль для тиску Москви на Київ. У Росії таку постановку питання відкидають.