Росія як ворог живої природи

06.06.2016, 17:55
Навчання окупантів вбивають природу України - фото 1
Навчання окупантів вбивають природу України / Остап Семерак via Facebook

Міністр екології на природніх ресурсів Остап Семерак про те, як Росія знищує природу Криму та Донбасу.

Російська Федерація абсолютно безвідповідально ставиться до збереження природнього навколишнього середовища в Криму та Донецьку.

Те, що відбувається з екологією на території, які сьогодні контролює Кремль, демонструє абсолютно варварське та хижацьке відношення до українського природнього багатства.
Проведення військових маневрів із застосуванням сучасних видів озброєння на території природнього заповідника «Опукський» в Криму - це безвідповідальне нахабне знищення наших земель та природо-заповідного фонду.

Та ж сама ситуація, із аварією, яка сталася два тижні тому поблизу Севастополя в наслідок якої нафтопродукти вилилися в Чорному море. Росія нищить наші землі, а ми не маємо важелів, щоб вплинути на екологічну ситуацію.
Відповідну ноту протесту, за моєю ініціативою, надіслав наш МЗС до кремля.

Звичайно, ми постійно піднімаємо питання щодо захисту природнього навколишнього середовища в Україні на всіх міжнародних заходах. Так, 27 травня на засіданні Асамблеї ООН з навколишнього середовища було ухвалена резолюція щодо захисту довкілля в районах, вражених збройними конфліктами. Відзначу, що прийняття документу, який привертає увагу до проблеми захисту довкілля в зонах збройних конфліктів, було ініційоване Україною.

Складно, не маючи доступу здійснити підрахунок завданих збитків природі в окупованих територіях. Сподіваюся, всі країни дотримаються взятих на себе міжнародних зобов’язань, зберігати цю територію і природоохоронний фонд, зокрема.
Екологічну небезпеку сьогодні становлять затоплені шахти в Донецьку. Завдяки проекту з ЄС передбачено закупівлю насосу і фільтраційні установки для проведення відкачування води в затоплених шахтах. Представники Глобального екологічного фонду (GEF) готові передати це обладнання, на жаль, застосувати устаткування ми не можемо, так як ніхто не гарантує безпеку людям, які будуть його встановлювати. Як тільки буде можливість ми використаємо це обладнання там.

Хочу подякувати представникам Глобального екологічного фонду за допомогу. Міжнародні колеги вкотре підкреслили свою солідарність та готовність допомагати.

Допис Остапа Семерака на Facebook друкується у повному обсязі та без скорочень.


Публикации