Росія визнала, що вкрала понад 700 тисяч українських дітей

31.07.2023, 16:46
Росія визнає свої злочини - фото 1
Росія визнає свої злочини / РосЗМІ

Оголошена у міжнародний розшук поплічниця Путіна уповноважена РФ з прав дитини Марія Львова-Бєлова сама розповіла про свої злочини.

Виявилось, що з початку повномасштабного вторгнення Росія депортувала з України близько 4,8 мільйона людей, з них понад 700 тисяч — діти.

Про це йдеться у доповіді уповноваженої РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Згідно з доповіддю Львової-Бєлової, на територію Росії також прибули близько 1,5 тисячі вихованців установ для дітей-сиріт або батьків, які залишилися без піклування: 288 дітей з території, контрольованої самопроголошеною "ДНР", були влаштовані в Росії в прийомні сімʼї. Діти з територій, які контролює самопроголошена "ЛНР", як стверджується, повернулися до своїх установ, проте згодом 92 дитини також були влаштовані до російських родин. З квітня до жовтня 2022 року в російські прийомні сімʼї влаштували ще 380 дітей з Донбасу, які, згідно з доповіддю, залишилися без піклування батьків.

У документі росіян наголошується, що в листопаді 2022 року в безпосередній близькості від лінії фронту опинився дитячий будинок-інтернат в Олешках Херсонської області, звідки 52 вихованці з тяжкими патологіями були тимчасово перевезені "на безпечну територію" – до окупованого Криму. Насправді це примусова депортація - воєнний злочин.

У доповіді наголошується, що наприкінці літа – восени 2022 року у звʼязку з ситуацією на лінії фронту батьки з Херсонської, Запорізької, Харківської областей та інших територій добровільно відправили дітей на відпочинок, у тому числі для захисту від воєнних дій.

"Їх разом із супроводжуючими, за дорученням від батьків, прийняли санаторії та організації відпочинку та оздоровлення Криму та Краснодарського краю", – йдеться у звіті російської терористки.

Оцінку діям Львової-Бєлової та її шефа Путіна вже дав Міжнародний Кримінальний Суд - на них обох виписано арешт 17 березня 2023 року.

Суспільне

Публикации