Росія може повторити лише "Арденський контрнаступ" нацистів

07.02.2023, 13:16
У ЗСУ є відповідь на наступ русні - фото 1
У ЗСУ є відповідь на наступ русні / Армія Інформ

​Що чекати від наступу росіян біля Кремінної та Вугледару, про який уже пишуть західні ЗМІ.

Вся повнота інформації тут може бути лише у воєнно-політичного керівництва України. Ми ж можемо опиратись лише на дані з відкритих джерел, на основі яких складається ось така картина.

Бої проти окупантів біля Кремінної та Вугледару насправді й так тривають. Тому для переходу до наступальних дій росіяни там "масштабують зусилля", тобто спробують перекинути ще більше наявних військ.

Так, орки зможуть залучити певну кількість добре підготовлених (як за російськими реаліями) військ. Але нюанс в тому, що зараз все рівно левов участку в кадровому складі армії РФ складають саме "чмобіки", а не "кадровики". А частинам з "елітаріїв" фланги прикривають все рівно підрозділи "мобрезерву", де зі зброї — хіба автомати Калашникова.

Тим більш, що росіяни все рівно не стануть відмовлятись від облоги Бахмута, накопичення військ в районі Мелітополя та спроб наступати в районі Оріхова та Гуляй-Поля, що само по собі "розмиває" ресурси. Відповідно, концентрований удар біля Кремінної та Вугледару окупанти завдати не зможуть, замість швидкого наступу буде повільне "прогризання", що означатиме нові важкі втрати для ворога.

Цілком ймовірно, що на ці напрямки росіяни спробують задіяти максимально можливу кількість нової техніки за підтримки артилерійським вогнем. Але як підказує формальна логіка, якщо у ворога на якомусь із напрямків щось прибуло, значить на інших напрямках почало не вистачати.

Як зробити так, щоб у наших захисників були усі умови та можливості для ефективної відсічі росіянам біля Вугледару та Кремінної – очевидно, саме ці речі й обговорюються під час засідань Ставки Верховного Головнокомандувача, за підсумками яких виходять зазвичай "сухі" та малоінформативні релізи.

В наступні декілька тижнів росіяни зможуть повторити не умовне "24 лютого", а скоріше "Арденський контрнаступ" нацистів, в сенсі – спроби наступати з широкими цілями при недостатній кількості засобів та сил.

Ні, така історична паралель якраз означає, що нашим захисникам буде важко в наступні декілька тижнів – якщо уже пригадувати, німці під час Арденської операції змогли наступати лише 2 тижні, але от для відкидання нацистів на попередні позиції та просування вперед Союзникам знадобився ще 1 місяць часу.

Наступні декілька тижнів будуть нести й важкі звістки з фронту. Частина з них буде правдою, а частина із них буде "вкидами" росіян.

Як тоді розібратись в обстановці за настільки важких умов? А перш ніж щось розганяти в соцмережах, то задати собі пряме питання – "а от як допоможе бійцям на фронті те, що я зараз поширю?".

Поки не буде прямої відповіді на це питання, краще нічого зайвого й не писати у соцмережах.

телеграм-канал "Оперативні новини"

Публикации