Created with Sketch.

Російська нафтова компанія вимагає від України $144 млн

15:30

Не зважаючи на окупацію Криму та неоголошену агресію на Донбасі, російські компанії намагаються відновити свої позиції в Україні. Однією з них є «Татнєфть», ображена на Ігоря Коломойського через «недружне поглинання» Кременчуцького НПЗ.

Російська нафтова компанія вимагає від України $144 млн на Арбітражі в Лондоні/Russian Oil Co. Takes $144M Ukraine Fight To UK

Російська енергетична компанія «Татнєфть» звернулась до судів у Лондоні та Москві з проханням забезпечити виконання рішення цих Арбітражних судів щодо отримання 144 мільйонів доларів від уряду України через те, що вважає «рейдерським захопленням» нафтопереробного заводу в 2007 році, всього через кілька тижнів після того, як звернулась з аналогічним проханням до федерального суду США.

В документах, поданих до Лондонського Арбітражного суду та Арбітражного суду Москви (Російська Федерація), представники «Татнєфті» зазначають, що ця компанія прагнула отримати ще в липні 2014 року рішення Паризького трибуналу, щодо «захоплення» найбільшого в Україні нафтопереробного заводу (НПЗ) українською компанією. Трибунал, що складався з трьох суддів, постановив, що українські компанії домоглися поглинання за сприяння уряду через незаконні судові рішення і навіть використання силовиків.

Криворізький НПЗ / ipress

В рамках комісії ООН відповідно з правилами міжнародної торгівлі права, арбітраж присудив "Татнєфті" компенсацію у розмірі $112 млн, плюс відсотки, які уряд України безуспішно оскаржував в апеляційному суді Парижа в листопаді 2016-го року. Нині представники "Татнєфті" заявили, що Україна досі не платить і навіть не визнає необхідність виплат, до яких її зобов’язали суди після арбітражного розгляду в США, Лондоні і Москві.

Суперечка за право власності на найбільший в Україні НПЗ, за даними «Татнєфті», почалася у 2007 році. Він розташований поблизу міста Кременчук та експлуатується транснаціональною фінансово-промисловою нафтовою компанією "Укртатнафта", якою наполовину володіла «Татнєфть», наполовину - Україна.

Відповідно до даних «Татнєфті», «захоплення» було здійснено групою компаній «Приват», пов'язаних з «великим українським банком» «Приватбанк» і який, згідно з судовими документами, належить впливовому українському олігарху Ігорю Коломойському.

Коломойский обіцяв компенсувати витрати на НПЗ / 24.tv

План Коломойського, за даними «Татнєфті», був підтриманий державними чиновниками, у тому числі - прокурорами і суддями. В результаті чого відбулось «незаконне збройне захоплення» заводу в жовтні 2007 року.

«Татнєфть», згідно з базою даних ООН та в рамках російсько-українського двостороннього інвестиційного договору, вимагала від України в арбітражі понад $2 млрд (у підсумку, росіянами було присуджено лише згадані вище $112 млн, плюс відсотки. – ред.). Хоча було визнано, що витіснення росіян сдійснювалось незаконним шляхом, «Татнєфть» заявляє, що Україна не зробила нічого, щоб відновити «законне» керівництво.

«Татнєфть» у документах до суду США зазначає, що арбітражним судом було встановлено, що Україні не вдалося виконати свої зобов'язання щодо «Татнєфті» у повному обсязі, позбавивши її інвестицій, фізичної безпеки і належного розгляду у зв’язку з перевищенням терміну давності судових рішень. У нафтовій компанії також зазначили, що апеляційний суд Парижа зобов'язав Україну виплатити близько €200,000 на юридичні послуги, які також залишились неоплаченими.

«Татнєфть» відзначила минулого четверга, що спір також перетинається з позовом «Татнєфті», пред'явленим чотирьом бізнесменам у Комерційному суді Англії й Уельсу за нібито одержання акцій компанії «Укртатнафта» шляхом шахрайства. Компанія вже виграла справу щодо заморожених більш ніж 400 млн доларів активів минулого року, за поданим в листопаді позовом.

Юристи «Татнєфті» зазначають, що слухання по справі із нового звернення має відбутися в липні.

Представники «Татнєфть» і Міністерство юстиції України не відреагували в п'ятницю на прохання про коментар.

Адвокатська інформація та інформація для учасників справи не була доступна також.


Другое на тему
Відбувся новий етап обміну полоненими між Україною та Росією
Експорт російського газу в Європу впав до показників 1970-х
Зеленський ратифікував Угоди про спецтрибунал щодо злочину агресії Росії
Предложения партнеров