Проспект Бандери. Що скажуть поляки

08.07.2016, 10:37
1
Пам'ятник українцям-жертвам АК у Павлокомі  - фото 1
Пам'ятник українцям-жертвам АК у Павлокомі / Історична правда

Журналіст Дмитро Вовнянко про те, чому в своїй державі у питаннях ставлення до власних історичних постатей не варто оглядатися на інших.

Щодо перейменування Московського проспекту у проспект Бандери і нервів "а що скажуть поляки???"

По-перше. Покійний екс-голова Рівненської ОДА Василь Червоній під час наукової конференції у Волинському державному університеті ім. Лесі Українки в травні 2003 р. наголосив що тільки на Рівненщині від рук поляків загинуло більше 10 тис українців. До польських даних жертв "Волинської різанини" ці дані не увійшли, бо... втрати українців на Рівенщині поляки не рахують - лише на теренах сучасної Польщі, а втрати поляків - до всього кордону 1939 р.

Шановні "а що скаже Польща"? Скільки могил українців - жертв Армії Крайової впорядкували особисто ви? Скільки свічок поставили на місці вже неіснуючих сел?

По-друге. У 1995 р. депутат литовського сейму Дренгеліс надав документи які засвідчили що Армія Крайова мала на меті окупацію Литви і провести репресії серед нелояльних литовців. Також були знайдені документи про співпрацю АК з нацистами. Так наприклад, райономі між Вільнюсом та містами Ошмяни та Ліда фактично керували не німці, а Армія Крайова у зв’язці з нацистами. Ба-більше, бойовиків АК нацисти навіть намагалися залучити для оборони Вільнюса від Червоної армії і АК навіть провела мобілізацію на контрольованих теренах, але після рику від емігрантського уряду в Лондоні, Армія Крайова від цієї затії відмовилася.

Чималого шуму свого часу наробив заочний судовий вирок у Литві бойовикам Армії Крайової, що визнані винними у злочинах проти мирного населення.

І чхати хотіла малесенька Литва і на реакцію Польщі, і на можливі її мезальянси з Москвою. Литва кров'ю предків не торгує.

Тому Литву - поважають.

Учіться!

Пости Дмитра Вовнянка на фейсбук

Без Табу
1

Публикации