Проросійська партія вкрала вибори у Грузії
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі не визнала результатів виборів і закликала громадян до протесту.
Вона заявила, що парламентські вибори були «тотально сфальсифіковані», і вона, як «незалежна інституція, не визнає ці вибори».
«Я не визнаю ці вибори», – наголосила Зурабішвілі.
За словами президентки, «грузинський народ став жертвою російської спецоперації».
«Хочу сказати від імені єдиної незалежної інституції, що залишилася в цій державі – я не визнаю ці вибори. Визнання цих виборів неможливе. Це рівносильно визнанню приходу Росії сюди, підпорядкуванню Грузії Росії. Я не для цього приїхала в цю країну, не для цього жили наші предки, і ми не змиримося з цим», – підсумувала президентка.
Водночас вона оголосила про проведення мітингу на проспекті Руставелі. Мітинг планується на завтра, 28 жовтня, о 19:00.
У Грузії опозиційна «Коаліція за зміни» та блок Міхеїла Саакашвілі «Єдність – Національний рух» заявили, що не братимуть участі у роботі нового парламенту, пише грузинська служба Радіо Свобода.
Зокрема, «Коаліція за зміни» заявила, що «вибори були сфальсифіковані, а їхні результати – не легітимні».
Експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі закликав опозицію до бойкоту парламенту після виборів, результати яких назвав сфальсифікованими. «Звичайно, ніхто не має входити до парламенту! Зараз не час посипати голову попелом через те, як нас обдурили. Зараз настав час великих протестів, щоб показати світові, що ми боремося за свободу і що ми – народ, який не терпітиме несправедливості», – заявив він.
У суботу, 26 жовтня, у Грузії відбулося голосування на парламентських виборах. На них зафіксовані «значні порушення». За попередніми висновками, більшість голосів набрала правляча партія «Грузинська мрія». У зв’язку з цим грузинське питання буде винесене на засідання Євроради, повідомив голова Європейської ради Шарль Мішель.
Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен також прокоментував повідомлення про порушення на парламентських виборах у Грузії. У заяві від 27 жовтня він назвав демократію Грузії «джерелом сили з 2004 року» а високу явку на виборах – ознакою підтримки грузинами демократичного процесу.
Водночас держсекретар послався на висновки міжнародних та місцевих спостерігачів, які відзначили нецільове використання державних ресурсів правлячою партією, підкуп голосів і залякування виборців.
Це, за його словами, «сприяло нерівним умовам гри та підривало довіру громадськості та міжнародної спільноти до можливості справедливого результату».