При спробі виїхати з України затримано відомого мільйонера Мазепу

19 января, 11:33
Ігор Мазепа - фото 1
Ігор Мазепа / Форбс-Україна

18 січня під час проходження україно-польського кордону затримано засновника інвесткомпанії Concorde Capital Ігоря Мазепа. Його звинувачують у тяжких кримінальних злочинах.

Наразі Ігорю Мазепі вже встановили заставу у розмірі 700 млн грн, а його брату Юрію - 500 млн грн, повідомила очільниця пресслужби Concorde Capital Анна Дьяконова.

"Ігоря Мазепу затримали по кримінальній справі, стосовно виділення земельних ділянок, загальною площею 2,4 га, які начебто були виділені з порушенням законодавства. Розмір збитків державі в розмірі 7 млн грн, який інкримінують Ігорю Мазепі, в той же час застави для Ігоря Мазепи і його брата 700 і 500 млн грн відповідно", - написала Дьяконова.

При спробі виїхати з України затримано відомого мільйонера Мазепу - фото 215363

Мазепа на кордоні

При спробі виїхати з України затримано відомого мільйонера Мазепу - фото 215364

Адвокати затриманого співробітниками ДБР на українсько-польському кордоні бізнесмена Ігоря Мазепи заявили, що він прямував на Всесвітній економічний форум у Давосі.

Зранку 19 січня в ДБР підтвердили затримання Мазепи.

ДБР затримало бізнесмена Ігоря Мазепу у справі незаконної приватизації земельних ділянок на Київщині - у матеріалах справи Мазепа вказаний "замовником заволодіння ділянками".

Concorde Capital Ігоря Мазепи займається інвестиційними та брокерськими послугами, а також реструктуризацією боргів.

При спробі виїхати з України затримано відомого мільйонера Мазепу - фото 215365

Компанія володіє 21,5% в медичній мережі "Добробут", стартапом з продажу сільгоспземель KupiPay, заводом "Хайдельбергцемент Україна", компанією "Центр "Сонячне ремесло" з видобутку бурштину, часткою в платформі MakeUp, має ліцензію на видобуток газу на Львівщині.

У сфері нерухомості Мазепа є власником заміського комплексу Shelest та девелопером котеджного містечка Goodlife park.

Нинішня справа Мазепи повʼязана з отриманням права на землю для будівництва котеджного містечка преміум-класу Goodlife Park. ДБР і Нацполіція викрили, що учасники оборудки незаконно заволоділи понад 7 гектарами землі, на якій є гідротехнічні споруди Київської ГЕС. У схемі використали корупційні звʼязки в держорганах, прогалини у правовому статусі ділянок і підставних людей.

Економічна правда

Публикации