Президент Ізраїлю та штампи радянськоі пропаганди

28.09.2016, 12:45
4
Реувен Рівлін принизив українців - фото 1
Реувен Рівлін принизив українців / Прес-служба президента України

Віце-спікер парламенту Ірина Геращенко пояснює, чому розчарована виступом президента Ізраїлю у Верховній Раді.

Під час виступу в украінському парламенті президент Ізраілю Реувен Рівлін дозволив собі , на мою думку, певні некоректні і недипломатичні оцінки певних сторінок трагічноі украніськоі історіі, зокрема, ОУН.

Мені дуже прикро , що президент Ізраілю не чув ВСІ попередні виступи, де Праведники, лідери єврейських громад, представники різних релігійних конфесій , украінські патріоти, як то академік Іван Дзюба, що першим голосно підняв тему Бабиного Яру, згадували невинно убієнних і іх спасителів, серед яких було дуже багато простих украінців. Які ризикували своім життям і життям своіх дітей , аби врятувати єврейські родини і єврейських дітей.

Я рада, що всі виступаючі від украінськоі сторони проявили мудрість, повагу до пам'яті жертв і високу політичну культуру. Ми не замовчуємо ані героічних, ані драматичних і чорних сторінок нашоі історіі, але кожному слову, кожній оцінці - свій час і своє місце.

Як на мене, певні висловлювання нашого високого гостя були недоречними в ці дні жалоби, в парламенті краіни, що сьогодні важко бореться за свою незалежність.

Ми очікували від високого гостя в стінах украніського парламенту також і слів на підтримку територіальноі цілісності Украіни. Цих слів, переконана, чекали і украінські євреі, що сьогодні також на фронті, в аеророзвідці, в украінській арміі відстоюють незалежну Украіну.

Шкода, що деякі керівники сучасних краін й досі користуються штампами радянськоі пропаганди часів замовчування трагедіі Бабиного Яру....

І це ще більше свідчить про те, як нам потрібно активізувати всі наші зусилля, аби світ знав більше правди про украінську історію, в тому числі і про Бабин Яр, тему якого замовчували " совєти", але голосно підняли саме украінські патріоти.

P. S. Висловлюю щире співчуття єврейському народові і Державі Ізраіль у зв'язку зі смертю іх лідера і великого громадянина Шимона Переса.....

PP. SS. Шимон Перес вчив нас всіх мудрості , тому й далі працюємо над активізацією украіно- ізраільського діалогу, в тому числі міжпарламенського, аби поглиблювати дружбу і взаєморозуміння між народами і краінами. Це головне.

Пост Ірини Геращенко на фейсбуці

Без Табу
4

Публикации