Політичних в'язнів з Росії обміняли на путінських шпигунів і вбивць

02 августа, 11:51
Еван Гершкович повернувся з полону - фото 1
Еван Гершкович повернувся з полону / АП

У четвер, 1 серпня, між країнами Заходу та Росією в Анкарі відбувся обмін ув'язненими.

З російського ув'язнення звільнили 16 людей: трьох громадян США, одного власника американської грін-картки, п'ятьох громадян Німеччини та сімох росіян, які "були політичними в'язнями у власній країні".

Відповідно, РФ віддали 10 росіян. Це викриті руські шпигуни, а також кіллер Вадім Красіков, що вбивав своїх жертв підкражаючись до них на велосипеді.

Також до Росії прибули Артем і Анна Дульцеви (з якими повернули також двох їхніх неповнолітніх дітей), затримані в Словенії за шпигунство на РФ, які видавали себе за громадян Аргентини, немов мавпуючи відомий серіал "Американці".

Також повернувся Михайло Мікушин, затриманий в Норвегії за шпигунство на користь Росії, який прикидався бразильським академіком. Павло Рубцов, затриманий в Польщі за шпигунство,я кий представлявся іспанським журналістом Пабло Гонсалесом.

Також серед них спецслужбіст Вадим Конощенко, якого етапували з Естонії в США за звинуваченням у допомозі в закупівлях електроніки та обладнання для російського військово-промислового комплексу. Російський хакер, син депутата Державної думи РФ, Роман Селезньов, засуджений в США до 27 років тюрми за кіберзлочини та крадіжку персональних даних. Владислав Клюшин, засуджений в США за IT-злочини, який за даними ЗМІ, є колишнім російським розвідником.

З Росії повернули трьох громадян США: журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича; колишнього військового Пола Вілана; журналістку татаро-башкирської служби "Радіо Свободи" Алсу Курмашеву.

Політичних в'язнів з Росії обміняли на путінських шпигунів і вбивць - фото 216479

Бранці Путіна летять додому / фото - АП

Також повернули російського опозиційного політика Володимира Кара-Мурзу, який має американську грін-картку (дозвіл на проживання в США).

Звільнені громадяни Німеччини - заарештований за желейних ведмедиків з канабісом Патрік Шебель (Patrick Schöbel), 19-річний Кевін Лік, Дітер (Демурі) Воронін (Dieter Woronin), велоактивіст Герман Мойжес і звільнений з Білорусі Ріко Кріґер (Rico Krieger).

Щодо російських дисидентів, то йдеться про колишнього депутата Московської міської думи Іллю Яшина, колишніх керівників штабу нині покійного російського опозиціонера Олексія Навального Лілію Чанишеву, Ксенію Фадєєву і Вадима Останіна, правозахисника Олега Орлова, журналіста Андрія Пивоварова та художницю Сашу Скочиленко.

 

 

Німецька хвиля

Публикации