Пікети наввипередки. Як оболонці протестували під КМДА проти забудови

25.08.2016, 16:20
Проти стихійного ринку - і за торгівельний центр? - фото 1
Проти стихійного ринку - і за торгівельний центр? / Без Табу

Довкола будівництва торгівельного центру на станції метро «Героїв Дніпра» в очікуванні громадських слухань почалися якісь інформаційні війни. Наприклад, сьогодні під КМДА пікетувальники спочатку намагались випередити одне одного, а потім – перекричати.

Той незручний момент, коли йдеш на одну акцію протесту, а потрапляєш одразу на дві. Причому до однієї з них – великі питання.

Анонсована акція проти будівництва торгівельного центру на станції метро «Героїв Дніпра» перетворилася на протистояння і, на перший погляд, свято об’єктивності. Якби не деякі нюанси.

Близько 9:00 на порожньому майданчику під Київською міськдержадміністрацією раптово з’явився цілий натовп бабусь. Йшли вони купкою, озиралися, і загалом виглядали дуже схоже на учасників акцій якихось профспілок, яких люблять звозити з регіонів до Києва напередодні передвиборчих кампаній.

Хто саме їх запросив на акцію, бабусі не говорили, нервували, затулялися плакатами від камер, нібито через алергію на сонце, питали, чи справді я журналіст. Говорили, що чи то прийшли самі, чи то дізналися про акцію в інтернеті, але державні прапори мали однакові – на білих пластикових палицях. До речі, днями, напередодні 24 серпня місце забудови біля метро також щільно обнесли жовто-блакитними прапорами. Це взагалі зараз чомусь вважається таким собі оберегом для проблемних забудов. Тільки якісь питання до об’єкту – одразу з’являється прапор. Після кількох додаткових «допитів» бабусі, остаточно заплутавшись, таки повідомили, що прапори їм видали на місці.

Одна з бабусь то сварилася на торгівельний центр «Дрім Таун», то говорила, що от, він не завалився, і новий центр на «Героїв Дніпра» не завалиться. Деякі називали координаторкою акції дівчину, що бігала у натовпі. Дівчина в свою чергу сказала, що з організацією акції її «попросили допомогти друзі».

Згодом, коли учасниці вже розгорнули плакати, а з іншого боку майданчику зібралися організатори анонсованої акції проти забудови, дуже здивовані такій диверсії, почалося інформаційне протистояння.

Натовп із близько сотні бабусь мав при собі не лише транспаранти, але й мегафон, а в іншої сторони конфлікту його не знайшлося. Тому кожен намагався докричатися до суспільства, як міг:

Нещодавно на зустрічі з забудовниками та посадовцями Оболонської РДА з’ясувалося, що будівництво на станції метро «Героїв Дніпра» почали, не провівши громадських слухань. Після звернення активістів слухання були призначені на 7 вересня, обговорення почнеться о 18:00 у школі № 20. Але дата міською владою ще не погоджена.

Обидва пікети під КМДА нібито виступали проти стихійного ринку – справді, через торгівельні ятки до метро пробратися доволі складно, знов-таки естетика, антисанітарія і таке інше. Але противники торгівельного центру на місці цього неподобства, окрім того, що говорять про небезпечність будівельних робіт на такому об’єкті, підозрюють, що бабусі прийшли під КМДА, м’яко кажучи, не з власної ініціативи. І, за прикладом ще однієї подібної історії - із забудовою на метро «Оболонь», бабусь можуть потім «застосувати» і на громадських слуханнях. Як завжди, коли владі або забудовникам потрібен певний лояльний контингент.

А поки що оболонці підготували звернення до міської влади – просять скасувати дозволи та припинити будівництво принаймні до громадських слухань. Бо воно, за їхніми словами, не лише небезпечне вдень, але й заважає спати вночі – роботи спочатку взагалі вели лише тоді, коли станція метро не працює, а потім вже й на це не зважали.

Без Табу

Публикации