Одразу 4 судді Київського апеляційного суду погоріли на хабарі

01.12.2023, 11:13
Хабар для суддів - фото 1
Хабар для суддів / НАБУ

САП і Національне антикорупційне бюро повідомили, що розслідують ймовірне отримання хабара чотирма суддями Київського апеляційного суду. За даними слідства, чотирьох суддів викрили на отриманні 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна. Їхні імена не розголошуються.

За даними слідства, чотирьох суддів викрили на отриманні 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

«Встановлено, що 28 листопада «суддя-посередник» отримав від представника приватної компанії неправомірну вигоду за задоволення скарги на ухвалу місцевого суду про накладення арешту на повітряні судна», – йдеться в заяві НАБУ.

Суддя залишив собі 10 тисяч доларів, ще 25 тисяч «поклав у коробку з-під віскі для подальшої передачі колегам». Члени колегії суддів, які розглядали справу в апеляції, розділили цю суму між собою.

«Під час обшуків за місцем знаходження та проживання суддів детективи вилучили кошти, одержані в якості неправомірної вигоди. Вирішується питання щодо повідомлення суддям про підозру», – додає прокуратура.

Фігурантам справи про корупцію в Київському апеляційному суді повідомили про підозру, заявила Спеціалізована антикорупційна прокуратура увечері 30 листопада.

Ні НАБУ, ні САП не називають імен хабарників, проте, за словами антикорупційного активіста Олега Новікова, йдеться про суддів Юрія Сливу, Віктора Глиняного, Ігоря Паленика та В'ячеслава Дзюбіна.

Одразу 4 судді Київського апеляційного суду погоріли на хабарі - фото 215108

Колегія Київського апелляційного суду (зліва направо) Ігор Паленик, Юрій Слива й Віктор Глиняний, 11 жовтня 2023 року. Фото: Стас Юрченко, Ґрати

«Прокурори САП за дорученням керівника САП повідомили про підозру чотирьом суддям Київського апеляційного суду, викритим на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів США за ухвалення рішення про скасування арешту майна», – йдеться в повідомленні.

Підозри кваліфікували за статтями про прийняття неправомірної вигоди та вчинення злочину групою осіб.

Київський апеляційний суд 30 листопада прокоментував справу, заявивши, що колектив суддів не може давати їй оцінок, оскільки не знайомий із обставинами провадження. Водночас судова установа «рішуче засуджує дії суддів, які вчиняють кримінальні правопорушення, негативно ставиться до випадків корупції у суддівській спільноті, не покриває корупцію і не толерує її».

«Будь-які прояви корупції у судах є неприпустимими, завдають істотної шкоди авторитету правосуддя та мають призводити до невідворотності покарання всіх винних», – йдеться в заяві.

Радіо Свобода

Публикации