Новий власник Cosmolot, або як іноземні інвестиції допомагають ЗСУ

24 апреля, 15:42
Новий власник Cosmolot, або як іноземні інвестиції допомагають ЗСУ - фото 1

Українська економіка серйозно постраждала з початку повномасштабного вторгнення. Але незважаючи на це, бізнес разом із звичайними людьми бореться за право на існування, паралельно допомагає армії, підтримує волонтерів і безперервно донатить.

Із початком повномасштабного вторгнення волонтерство вийшло на абсолютно новий рівень.

При цьому економіка країни потребує постійної підтримки та розвитку. Інвестиції в цьому випадку є одним із ефективних способів підтримки. Перший легальний гемблінговий оператор Cosmolot став одним із тих українських бізнесів, які у 2023 році залучили нові вкладення з-за кордону.

Історія Космолот: короткий екскурс

Запрацювала компанія у 2020 році. ТМ Cosmolot та ТМ Космолот належать ТОВ «Спейсикс». Його, у свою чергу, заснував Сергій Потапов. Компанія отримала ліцензію КРАІЛ на п'ять років. Цей документ дає право організовувати та проводити ігри онлайн-казино в Україні.

Ліцензія КРАІЛ дає змогу компанії легально працювати на території України. При цьому бізнес сплачує податки: 2023 року за три квартали Космолот заплатив податків на суму 1,6 млрд грн. Сюди включені єдиний податок, податок на прибуток та дохід бізнесу.

Арнульф Дамерау — новий інвестор у Cosmolot

Нещодавно у Космолоту з'явився новий власник. Другим співвласником став британський інвестор Арнульф Дамерау. Він є фундатором лондонської компанії EuroAtlantic Group. З серпня 2023 року Арнульф Дамерау володіє Космолот - йому належить значна частина активів компанії.

До цього він уже мав справу з українським бізнесом: Дамерау інвестував у будівництво великого вітропарку у Криму понад 10 років тому. Після окупації російськими військами півострова інвестор відмовився від цього проєкту.

Сьогодні він знову вкладається у розвиток українського бізнесу — цього разу у сферу гемблінгу. За словами самого Дамерау, Україна — перспективна країна з погляду розвитку IT.

Внесок Дамерау можна розцінювати як стратегічні іноземні інвестиції. Навіщо Україні потрібні такі фінансові надходження? Вони:

  • додатково зміцнюють економіку та стабілізують її;
  • створюють умови появи нових робочих місць з допомогою розширення підприємства;
  • збільшують надходження до державного бюджету.

Новий співвласник Космолот, коментуючи свої інвестиції, позначив свої амбітні цілі. Серед них — вихід на західний ринок та велика капіталізація бізнесу.

Виходячи з того, що Cosmolot обрав собі шлях соціально відповідального бізнесу, стратегічні інвестиції мають значення як підтримки економіки країни, так фронту. Компанія активно підтримує армію, створює власні ініціативи та допомагає військовим. А інвестиції дозволяють збільшити допомогу ЗСУ.

Проєкти для армії: що робить Космолот?

З початку повномасштабного вторгнення Cosmolot почав донатити на армію. Медіакампанія закликає людей об'єднуватись та наближати нашу перемогу.

Сам Cosmolot активно допомагає фронту. У 2023 році вони змогли посилити фронт 50-ма багаторазовими ударними БпЛА Punisher. Ціна одного пристрою становить приблизно 2 млн. грн. На цей проект під назвою Cosmolot Airlines загалом витратили 100 млн грн. Перевага такого дрона у стійкості до ворожої РЕБ. Завдяки цьому можна успішно знищувати ворога в тилу. До речі, восени одну з партій БПЛА передавав військовим безпосередньо Дамерау.

Компанія також ініціювала створення технологічної платформи Brave Inventors, де українські розробники зброї та допоміжних коштів на фронті можуть знаходити інвесторів та замовників. Платформа поєднує винахідників, військових, волонтерів, експертів.

Крім цього, компанія забезпечує спорядженням, стрілецькою зброєю та машинами окремі бригади, донатить у великі фонди, такі як «Повернись живим» та UNITED24.

Cosmolot є одним із лідерів у гральній сфері України. При цьому він залучає стратегічні інвестиції, підтримує економіку країни та допомагає фронту.

Новий власник Cosmolot, або як іноземні інвестиції допомагають ЗСУ - фото 215926

Публикации