Нардеп-втікач Онищенко отримав 15 років по газовій справі

05 апреля, 12:11
Онищенко отримав судовий вирок - фото 1
Онищенко отримав судовий вирок / УП

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду оголосила вирок народному депутату VII скликання Олександру Онищенку.

Вирок оголошено Онищенку та його фінансовому директору. Вони були обвинувачені у заволодінні понад 740 млн грн під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з публічним акціонерним товариством "Укргазвидобування".

Онищенко переховується від слідства з 2016 року. У 2021 він отримав громадянство росії. Також він перебуває під санкціями США.

"15 та 12 років позбавлення волі з конфіскацією – колегія суддів ВАКС оголосила вирок народному депутату України VII скликання та його фінансовому директору, обвинувачених у заволодінні державними коштами на суму понад 740 млн грн під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з публічним акціонерним товариством "Укргазвидобування", - повідомляє Спеціалізовіна антикорупційна прокуратура.

За вироком суду колишньому депутату призначене покарання у вигляді 15 років позбавлення волі зі штрафом у розмірі 15,3 тис. грн та з конфіскацією усього належного на праві власності майна. Також він позбавлений права бути обраним до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також обіймати посади державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) та позбавлення права на підприємницьку діяльність, строком на три роки.

Його фінансового директора суд визнав винуватою за ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 205-1, ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 255 КК України (в редакції, чинній на час вчинення злочинів) та призначив покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади на підприємствах, установах та організаціях, незалежно від форм власності, строком на три роки та з конфіскацією всього майна.

Також суд частково задовольнив позов Укргазвидобування і ухвалив стягнути солідарно з обвинувачених 536 млн грн.

Вирок ВАКС може бути оскаржений впродовж 30 днів з моменту його проголошення в суді апеляційної інстанції.

Як повідомляв Укрінформ, так звана газова справа надійшла на розгляд ВАКС 17 жовтня 2019 року. У цій справі стосовно обвинувачених здійснювалося спеціальне судове провадження.

Слідство назвало організатором цієї корупційної схеми народного депутата VII-VIII скликань Олександра Онищенка, який утік з України влітку 2016 року. Його обвинуватили у створенні злочинної організації, учасники якої в період із січня 2013 року по червень 2016 року незаконно заробили понад 1,6 мільярда гривень на реалізації природного газу.

Унаслідок протиправних дій ПАТ "Укргазвидобування", 100% акцій якого належать національній акціонерній компанії "Нафтогаз України", зазнало збитків у розмірі понад 740 млн гривень.

Серед викритих слідством учасників "газової схеми" Онищенка двоє виконували роль співорганізаторів, решта — працівники ПАТ "Укргазвидобування", юрист, фінансисти, керівники компаній тощо.

 

Укрінформ

Публикации