Нацбанк не буде збирати дані про всі платежі фізосіб

05 июня, 14:42
НБУ скасовує "зраду" - фото 1
НБУ скасовує "зраду" / НБУ

У Національному банку України спростували інформацію про те, що регулятор збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб.

"У листі НБУ (№ 25-0005/38228), який викликав резонанс у ЗМІ, не йдеться про фізичних осіб. Запитувані дані не передбачають збору інформації, персональних даних фізичних осіб", — йдеться у повідомленні пресслужби НБУ у Facebook.

У НБУ пояснили, що з метою посилення нагляду з грудня 2022 року на періодичній основі регулятор отримує узагальнену інформацію від банків-еквайрів виключно щодо суб’єктів господарської діяльності, надавачів платіжних послуг – юридичних осіб, які користуються послугами банків з електронної комерції.

"Регулятор надіслав банкам лист-нагадування № 25-0005/38228, мета якого – звернути увагу на необхідність своєчасного і коректного надання інформації згідно з вимогами, визначеними в попередніх листах. Саме цей уточнювальний лист Національного банку оприлюднив підсанкційний проросійський ресурс "Страна.юа" з провокаційно недостовірною його інтерпретацією", — зазначили в НБУ.

І додали, що використовують зазначену інформацію виключно в наглядових цілях з метою посилення контролю за дотриманням банками вимог законодавства України.

"Аналіз такої узагальненої інформації дав змогу Національному банку виявити проблематику використання послуг банків, у тому числі електронної комерції, з метою обслуговування тіньового ринку, зокрема обслуговування діяльності нелегального грального бізнесу", — йдеться у повідомленні.

Наразі регулятор продовжує перевірки у низці банків та небанківських фінансових установ, діяльність яких може містити ознаки порушення законодавства України у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також порушення у сфері платіжного законодавства.

За оцінками Міністерства фінансів України, такі дії сприяли значному збільшенню податкових надходжень до бюджету.

Суспільне

Публикации