Наближені до міністра Гриневич компанії заробляють на тендерах Міносвіти мільйони гривень

27.06.2018, 09:50
Міністр Гриневич сприяє корупційним схемам  - фото 1
Міністр Гриневич сприяє корупційним схемам

Компанії Ярослава Кохана та Ігор Каплаушенка, користуючись протекцією міністра Лілії Гриневич, заробили на закупівлях Міністерства освіти і науки десятки мільйонів гривень.

Деталі корупційної схеми розкрили журналісти пабліку "Шкільний інспектор".

За даними порталу публічних закупівель, до вересня 2016 року компанія Кохана «Вівере бене 2» перемогла у 73 тендерах на загальну суму майже 26 млн грн. А після вдалої оборудки з логотипом кількість тендерів підскочила до сотні, а суми угод виросли до 127 млн грн.

Повідомляється, що на ринку навчальної літератури та приладдя для шкіл активно торгують і компанії, засновані оточенням Ярослава Кохана: ТОВ «Видавництво «Розумники» (засновники: Тетяна Кохан, Ігор Каплаушенко та Тарас Шевченко), ТОВ «Розумники Холдинг» (засновники: Тетяна Кохан, Ігор Каплаушенко, Віктор Івану).

«Шкільний інспектор» з’ясував, що протекцію міністра засновники згаданих компаній отримали після того, як передали у користування Міносвіти логотип «Нової української школи». Знак зареєстрований за жителем Рівного Євгеном Левченком, партнером Ярослава Кохана у компанії «Нова школа продакшн». Переговори із власником логотипу проводили радниці міністра Оксана Макаренко та Іванна Коберник.

«У МОН, маючи практично не обмежені можливості, не спромоглися самостійно розробити брендбук для «Нової української школи» і зареєструвати знак своєї ключової реформи в Укрпатенті. Хоча, можна припустити, що робота у цьому напрямку велася, а хтось навіть отримував на неї фінансування з бюджету. Але факт залишається фактом: у відомстві послуговуються чужим логотипом, власники якого отримують переваги під час публічних закупівель», - ідеться у матеріалі.

Зазначається, що засновники і власники компаній, за сприяння яких МОН отримав логотип, є фігурантами кількох кримінальних справ.

Наближені до міністра Гриневич компанії заробляють на тендерах Міносвіти мільйони гривень - фото 132848

Так «Видавництво «Розумники» мало поставити Балабинській гімназії «Престиж» фотографічне обладнання для кабінету біології вартістю 197 тис. грн., але не зробила цього. Справа зараз у суді, директору видавництва Олександру Кохану (брату Ярослава Кохана) інкримінують внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, санкція за яке за ст. 366 Кримінального кодексу України передбачає штраф або обмеження волі на строк до трьох років», - зауважує «Шкільний інспектор».

Повідомляється також, що посадові особи видавництва фігурують і в кримінальному провадженні Головного управління Національної поліції щодо розтрати та привласнення бюджетних коштів під час публічних закупівель для десятків департаментів освіти та навчальних закладів у Києві, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Тернопільській, Хмельницькій та Полтавській областях у 2016-2017 роках.

Без Табу

Публикации