На словацького прем'єра Фіцо скоєно замах - він у важкому стані

15 мая, 17:55
Фото з місця замаху - фото 1
Фото з місця замаху / Словацькі ЗМІ

У Словаччині 15 травня після виїзного засідання уряду в місті Хандлова чоловік відкрив стрілянину та поранив чинного прем'єра країни Роберта Фіцо.

Політик отримав поранення в районі живота - його доставили в лікарню гелікоптером.

За словами свідків, які були на місці події, прем'єр підійшов до людей, які вітали його, і саме хтось вигукнув "Робо, йди сюли", тоді пролунало кілька пострілів. Після цього очільник уряду впав на землю.

Офіційний акаунт прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо стверджує, що глава уряду перебуває в "небезпечному для життя" стані.

Словацькі ЗМІ повідомили, що у прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо стріляв 71-річний чоловік із міста Левіце на заході країни.

За даними ЗМІ, стрілець, який народився 1953 року, стріляв із "короткоствольної рушниці, яка була у нього на законних підставах".

Можливо, це відомий словацький письменник Юрай Чинтула. Крім основної діяльності, він був активістом ліберальної партії "Прогресивна Словаччина".

Офіційно правоохоронні органи Словаччини поки не розкривали особи стрільця, якого, як відомо, вже затримали.

Україна рішуче засудила замах на Фіцо, президент Зеленський побажав політику швидкого одуження та висловив сподівання, що злочин буде рослідувано належним чином.

Європейська правда

Публикации