На Херсонщині росіяни чинили такі ж звірства, як і в інших окупованих регіонах України

14.11.2022, 09:28
Україна повренулася - фото 1
Україна повренулася / Суспільне

Президент Володимир Зеленський розповів, що на Херсонщині росіяни чинили такі ж звірства, як і в інших окупованих регіонах.

Про це президент говорив у вечірньому зверненні до нації 13 листопада: "Слідчими вже задокументовано понад 400 російських воєнних злочинів, виявляються тіла вбитих – і цивільних, і військових. На Херсонщині російська армія лишила по собі такі ж звірства, як і в інших регіонах нашої країни, куди змогла зайти".

Зеленський повідомив, що на Херсонщині триває затримання російських солдатів і найманців, яких кинули на цій території, та знешкодження диверсантів.

За словами президента, на Херсонщині буде забезпечено стабілізацію та відновлення правопорядку у 226 населених пунктах, "це більше 100 тисяч місцевих мешканців станом на цей час".

У неділю ввечері перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін повідомив, що на звільненій території Херсонщини виявлено катівні окупантів, зокрема у відділках поліції.

Згодом начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта у ефірі "Радіо НВ" повідомив, що у Снігурівці Миколаївської області російські окупанти влаштували катівні, де допитували місцевих жителів:

"Історій катування дуже багато, знущання, людей дуже багато вивозили в Херсон, у Каховку. Зараз виявляємо закатованих людей, маємо розуміння, де є братські могили. Історій багато і вони на один манер: знищення, цькування. Росіяни казали снігурівцям: "Миколаїв ось-ось впаде, заберемо Одесу, заберемо Київ"…

Катівня була у районному відділку поліції, потім катівню розмістили в снігурівському ресторані, ми знали про це. Люди нам телефонували й говорили, що дуже чутно крики людей, яких катують. Люди, які мешкали там у багатоповерхівках, мусили переїжджати до родичів на інші вулиці, так, щоб не чули криків".

Українська правда

Публикации