МВФ дасть Україні 2,7 мільярдів доларів на підтримку штанців

03.08.2021, 10:50
Заграниця нам допоможе (с) - фото 1
Заграниця нам допоможе (с) / Офіс Президента

Рада керівників Міжнародного валютного фонду затвердила загальний розподіл спеціальних прав запозичення (СПЗ)на суму, еквівалентну 650 мільярдів доларів. Україна також отримає свою частку.

Україна пропорційно своїй квоті в Міжнародному валютному фонді може отримати понад 2,7 млрд доларів в межах нової ініціативи Фонду. Це не кредит і повертати їх Україні не потрібно.

Загальний розподіл СПЗ набуде чинності 23 серпня 2021 року. Новостворені СПЗ будуть переведені країнам-членам МВФ пропорційно їх існуючим квотам у Фонді.

Близько 275 млрд доларів з нового розподілу надійде країнам з ринком, що формується, і країнам, що розвиваються, в тому числі країн з низьким рівнем доходу.

"Це найбільший розподіл СПЗ в історії МВФ і стимул для світової економіки під час безпрецедентної кризи. Розподіл СПЗ послужить на благо всіх держав-членів, допоможе задовольнити довгострокову глобальну потребу в резервах, зміцнить довіру і сприятиме посиленню стійкості та стабільності світової економіки", – заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва.

МВФ також вивчає інші варіанти допомоги біднішим і більш уразливим країнам у відновленні їх економіки.

"Можна розглянути створення нового Трастового фонду на цілі досягнення стійкості і довгострокової стійкості для сприяння більш міцному і стійкому зростанню в середньостроковій перспективі", – йдеться в повідомленні МВФ.

Економічна правда

Публикации