Макрон пропонує оголосити Олімпійське перемир’я

15 апреля, 22:57
Макрон шукає варіанти - фото 1
Макрон шукає варіанти / Гетті іміджес

Президент Франції Еммануель Макрон сподівається, що під час Ігор у Парижі буде встановлене "олімпійське перемир'я", попри продовження війни Росії в України та війни Ізраїля із ХАМАСом, і планує залучили до реалізації цієї мети багатьох партнерів, зокрема й лідера Китаю Сі Цзіньпіна.

"Ми хочемо працювати в напрямку «олімпійського перемир'я», і я думаю, що це можливість, до якої я спробую залучити багатьох наших партнерів", - сказав Макрон в інтерв'ю BFMTV.

Він заявив, що звернеться за допомогою до лідера Китаю Сі Цзіньпіна, який має відвідає Париж.

"Лідер Китаю приїжджає до Парижа через кілька тижнів. Я попросив його допомогти мені. У 2022 році перед ним також стояло таке завдання під час зимових Олімпійських ігор, які приймав Китай», - пояснив Макрон.

Він також назвав Олімпіаду "дипломатичним моментом миру".

Як повідомлялося, російські та білоруські спортсмени виступатимуть у Парижі під час Ігор 26 липня - 11 серпня під нейтральним прапором. За останніми даними, це близько сорока атлетів. Водночас у командних видах спорту росіяни та білоруси змагатись не зможуть.

Згідно з вимогами Міжнародного олімпійського комітету, спортсмени цих країн зможуть виступати лише в тому випадку, якщо вони не підтримали російське вторгнення в Україну.

Укрінформ

Публикации