Макрон переконував Зеленського поступитись суверенітетом України заради Путіна

13.05.2022, 15:05
Макрон і Зеленський - фото 1
Макрон і Зеленський / ОПУ

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що президент Франції Емманюель Макрон, щоб зберегти обличчя президенту Росії Володимиру Путіну, пропонував Україні частково поступитись своїм суверенітетом.

Про це Зеленський сказав в інтерв’ю італійському телеканалу Rai 1.

«Він хотів знайти ті чи інші результати у посередництві між нами. Він не знайшов (і не з нашого боку). Він не знайшов з боку РФ. А мені пропонував деякі речі, пов’язані зі поступками щодо нашого суверенітету для того, щоб зберегти обличчя президенту Путіну. Мені здається, це не дуже коректно з боку тих чи інших лідерів. Ми не готові зберігати щось комусь і втрачати за це свої території. Це – зовсім справедливо. Це – втрачений час», – розповів президент України.

Загалом, на думку Володимира Зеленського, Володимир Путін не зможе зберегти обличчя.

«Я не думаю, що буде в майбутньому з Росією. Я як президент України в першу чергу думаю, що буде у нас. Але я вважаю, що йому треба сьогодні зберегти не лице, а його державу. Бо зберегти обличчя йому не вдасться», – підсумував український президент.

Дивіться інтерв'ю Президентам італійським ЗМІ:

Наразі цих заяв Зеленського Макрон не коментував.

Нагадаємо, Зеленський твердо заявив, що метою України у війні є звільнення її територій - тобто тих, що були загарбані після вторгнення 24 лютого 2022 року, а також тих, що окупувала Росія в 2014 та 2015 роках, тобто Крим і частину Донбасу.

Зазначимо, що наразі в складі Росії перебувають й інші етнічні українські землі - зокрема, Білгородщина, Брянщина, Кубань тощо.

Радіо Свобода

Публикации