Країни G7 допоможуть Україні грошима - отримаємо $29,5 мільярдів

27 июня, 16:37
Привіт русні! - фото 1
Привіт русні! / Гетті Іміджес

У понеділок, 27 червня, стало відомо, на що Україна буде жити, поки не отримає від Росії репарації.

Про це подбали країни G7, тобто лідери свободного світу. G7 постановили, що виділять Україні $29,5 млрд як фінансову допомогу.

"На сьогоднішній день ми готові надати або вже надали до $29,5 млрд, щоб допомогти Україні ліквідувати дефіцит фінансування бюджету", - йдеться у фінальному комюніке за підсумками саміту "сімки".

При цьому додаткова фінансова допомога державним та приватним підприємствам України через ЄБРР та структури Світового банку становитиме $3,5 млрд.

Лідери наголосили, що країни G7 продовжимо координувати зусилля для задоволення нагальних потреб України у військовій та оборонній техніці.

"Ми також продовжимо надавати Україні матеріальну, навчальну та матеріально-технічну, розвідувальну та економічну підтримку для розбудови її збройних сил", - йдеться у заяві.

Відзначається, що Україну продовжать підтримувати в захисті її мереж від кіберінцидентів та у сферах енергетичної безпеки ядерних матеріалів та об’єктів, екології та водокористування.

"З метою життєздатного післявоєнного мирного врегулювання ми готові досягти домовленостей разом із зацікавленими країнами та установами та Україною щодо стійких зобов’язань у сфері безпеки, щоб допомогти Україні захистити себе, забезпечити її вільне та демократичне майбутнє та стримувати майбутню російську агресію", - йдеться у заяві.

У саміті G7 дистанційно взяв участь президент Володимир Зеленський, який у відеозверненні подякував за вже надану підтримку та закликав до нових. Як бачимо, лідери вільного світу прислухалися до українського Президента.

Європейська правда

Публикации