Небо закривається: США дають Україні свої сучасні ППО

27 июня, 16:26
NASAMS в хату - фото 1
NASAMS в хату / Пентагон

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив, що Вашингтон готує передання Україні систем протиповітряної оборони, щоб закрити небо від русні.

Про це Салліван заявив у понеділок на полях саміту "Великої сімки" у Німеччині.

"Можу підтвердити, що ми справді готуємось затвердити пакет (допомоги), до якого входять сучасні засоби протиповітряної оборони", – сказав він.

Мова йде про системи протиракетної оборони середньої дальності NASAMS. До речі, їх вже разгорнули в Балтії (ось такий привіт русні).

Чиновник додав, що подробиці пакету військової допомоги будуть оголошені вже після його схвалення – це має статися вже цього тижня.

"Але цього тижня, як президент (США Джо Байден) сказав своїм колегам з "Великої сімки" та Володимиру Зеленському, ми маємо намір затвердити пакет, до якого входитимуть сучасні засоби протиповітряної оборони середньої та великої дальності для українців, а також інші вкрай необхідні засоби, зокрема артилерійські снаряди й системи контрбатарейної боротьби", – додав Салліван.

Він також наголосив, що США намагаються "підлаштувати свою військову допомогу до конкретних і негайних потреб українців на полі бою в даний момент часу".

Нагадаємо, у червні президент Джо Байден погодився надати Україні 700 мільйонів доларів військової допомоги, включаючи передові ракетні системи, які можуть точно вражати цілі на великій відстані.

Європейська правда

Публикации