Кращі методи вивчення англійської
Якщо у вас був неприємний досвід навчання англійської у школі з сухим заучуванням нудних текстів та зазубрюванням неактуальної лексики – наша стаття про найефективніші методи вивчення іноземної мови для вас.
У ній ми розглядаємо чотири сучасні методики, які зможуть застосовувати як вчителі англійської, так і незалежні учні.
Освоєння англійської мови - це ключ до успіху у сучасному світі. І що може бути кращим, ніж розпочати цей шлях з дитинства? Наша школа англійської для дітей - це найкращий вибір для тих, хто хоче забезпечити своїм дітям майбутнє з гарною освітою та перспективними можливостями.
Комунікативний метод
Комунікативна методика користується особливою популярністю серед викладачів англійської, і недарма: результати такого навчання справді виняткові. Саме завдяки комунікативній методиці ми вивчаємо рідну мову, адже ніхто не навчає маленьку дитину граматики. Діти вчаться розмовляти наслідуючи розмови дорослих. Подібним чином людина у свідомому віці може навчитись іноземної мови: уроки побудовані в основному на спілкуванні, а не на вивченні правил англійської. Втім, існує доля справедливої критики: з одного боку учні не бояться говорити та робити помилки, з іншого – часом важко виправити вже завчені неправильні конструкції. Також, ця методика не буде результативною для учнів, метою яких є складання мовних іспитів, що вимагають високих знань в усіх чотирьох аспектах мови. Проте, навіть якщо не занурюватись повністю у комунікативний метод, можна іноді використовувати його для прокачування навичок говоріння.
Занурення в мовне середовище
В якомусь сенсі занурення в мовне середовище є різновидом комунікативного методу вивчення англійської. За ідеального сценарію необхідно проживати в англомовній країні. Однак, навіть якщо ви такої можливості не маєте, це ще не означає, що ви не можете використовувати цю методику. Навіть за умови проживання закордоном, не кожен в змозі вивчити англійську. Річ у тому, що потрібно активно залучатись в соціальне життя країни: відвідувати суспільно-мистецькі заходи, знаходити друзів, відвідувати кружки та клуби по інтересах. Перебуваючи вдома, ви теж можете зануритись в англомовне середовище. Наприклад, бути активним користувачем соцмереж англійською мовою, читати журнали, книги та газети, слухати новини та подкасти тощо. Словом, бажання – це головне. Натомість результат не змусить себе чекати: англомовне оточення випрацює у вашого мозку звичку навіть думати англійською!
Лексичний метод
Сьогодні лексичний метод має таку ж популярність, як і комунікативний. На відміну від останнього, лексичний підхід ділить лексику на сталі вирази, за допомогою вивчення яких вивчається мова. Такі сталі вирази називаються chunks – «шматки». Це не означає, що лексичний підхід ігнорує граматичні правила: граматичні патерни подаються у вигляді легких для запам’ятовування частин. Проте, на нашу думку, лексичний підхід більш ефективний саме для поповнення словникового запасу. Граматика потребує розуміння власне процесів, що відбуваються у мові. Натомість вивчення нових слів цілими виразами є дуже результативним для нашого мозку, адже асоціативні фрази одразу виходитимуть на поверхню, нівелюючи потребу на довге підбирання слів при мовленні чи на письмі, тим самим зміцнюючи впевненість учнів.
Jigsaw
Одним з перекладів слова jigsaw є «головоломка». Власне в самій назві й криється сенс цього навчального методу: учні поділяються на маленькі групки. Кожній групці дається окреме завдання, яке вони виконують. Потім, кожен з членів групки (яка називається Home group) ідуть на «полювання» до інших групок (які називаються Expert groups) за інформацією, якої їм не вистачає. Після обміну знаннями всі учні повертаються до своїх Home groups і разом складають «головоломку». Цей інтерактивний метод навчання дуже корисний при опрацюванні нових текстів. Наприклад, кожна групка отримує певний абзац до ознайомлення і мусить зрозуміти про що йдеться у решті трьох шляхом комунікації, а також поділитись своїми знаннями з іншими групками. Jigsaw працює одразу в декількох напрямках – розвиває навички комунікації (слухання та говоріння), критичне мислення та уміння працювати у команді.
Підсумки
Який би з методів вивчення англійської не обрали ви або ваш вчитель, важливо бути вмотивованим до навчання та зберігати позитивний настрій. З цією задачею прекрасно справляються учні нашого мовного центру, що вивчають англійську під супроводом наших активних викладачів, які завжди раді побачити нових учнів в стінах нашого закладу.