Коли використовується цистоскопічне дослідження

Захворювання сечостатевої системи – це не така рідкість, як можна подумати.
Для того, щоб їх діагностувати, часто використовується така процедура, як цистоскопія січового міхура, яка дозволяє також обстежити сечоводи та уретру. Для такого дослідження використовується ендоскоп, що дозволяє візуально оцінити стан органів.
При яких симптомах слід звернутися до уролога
Насправді їх досить багато, але насамперед людині може знадобитися цистоскопія в таких випадках, коли вона:
- відчуває тяжкість у сфері промежини;
- при сечовипусканні у нього неприємні або навіть болючі відчуття;
- у туалет хочеться часто, причому позиви відрізняються болючістю;
- домішки гною чи крові у сечі.
Це найзагальніші випадки, при яких обов'язково потрібно записатися на прийом до фахівця, а вже лікар-уролог визначає, чи потрібна така діагностична процедура, як цистоскопія.
Крім іншого, з її допомогою можна з'ясувати причини безплідності у чоловіків та взяти проби тканини для того, щоб провести дослідження при пухлинах. Взагалі, є ціла низка захворювань, від енурезу до запалень передміхурової залози, у яких це діагностичне дослідження призначається як основного чи додаткового. У клініці Medikom його проводять на сучасному обладнанні, а розшифровка результатів займає мінімум часу. Також досить часто цистоскопія призначається для того, щоб перевірити, наскільки ефективним є те лікування сечостатевої системи, яке було призначене лікарем.
Лікування за допомогою цистоскопії
Дійсно, хоча ця процедура і відноситься до діагностичних, також з її допомогою можна і лікувати. Наприклад, проводити коагуляцію тканин при необхідності або видаляти сторонні тіла та згустки. Також вона використовується для проведення біопсії, промивання уретри та інших подібних маніпуляцій.
Ще цистоскопія необхідна для того, щоб видалити новоутворення та поліпи, зупинити кровотечу або для того, щоб дробити каміння у сечовому міхурі.
При цьому цистоскопія має кілька протипоказань, через які в конкретному випадку застосувати цей високоінформативний метод діагностики не вийде. Насамперед до протипоказань ставляться кровотечі і травми, і навіть запальні процеси в сечовивідних шляхах. Не проводиться цистоскопія при вагітності і в тому випадку, якщо організм людини виснажений.
У деяких випадках від такого діагностичного дослідження відмовляються при цукровому діабеті, інфаркті міокарда, якщо його було перенесено нещодавно. Також його зазвичай не призначають людям, у яких порушена згортання крові. При відносних показаннях рішення про те, чи доцільно проводити дослідження, приймає лікар.
Як підготуватися до проведення дослідження
Перед тим, як проводити цистоскопію, обов'язково проводять і консультацію в уролога – дуже важливо з'ясувати, чи немає пацієнта алергії на певні лікарські препарати. Важливо попередити лікаря у разі регулярного прийому аспірину або препаратів, які потрібні для розріджування крові. У деяких випадках від прийому ліків доведеться відмовитися, також діагностичні процедури передбачають інші нюанси.
Звичайно, інтимні гігієнічні процедури перед проведенням дослідження обов'язкові, а також безпосередньо перед діагностикою потрібно буде повністю випорожнити сечовий міхур. Сам процес займає максимум півгодини, а після нього можна без проблем повернутися до свого повсякденного життя.
Для того, щоб дізнатися про подробиці процедури та її необхідність, слід записатися на консультацію. Консультує пацієнтів, як і проводить процедуру, обов'язково досвідчений лікар, який не допустить появи ускладнень.


