Історичний результат: Україна та США уклали довгострокову безпекову угоду

14 июня, 13:42
США та Україна уклали велику безпекову угоду - фото 1
США та Україна уклали велику безпекову угоду / ОПУ

13 червня окремим пунктом програми Саміту G7, який приймає 5-зірковий готелі Borgo Egnazia на Адріатичному узбережжі Італії, стало підписання безпекових угод між США та Україною.

Велику угоду підписували особисто президенти Байден і Зеленський. Договір вже поспішили назвати історичним, а також “найсильнішою з усіх угод, які були між Україною та США за час Незалежності”.

Угода зі Сполученими Штатами стала 17-ю за ліком, що їх уклала Україна зі своїми союзниками, втім, саме на договір з США чекали найбільше.

Вона розрахована на 10 років і передбачає підтримку для розвитку українських Сил безпеки та оборони, а саме:

  • матеріально-технічну допомогу;
  • проведення навчання та консультування;
  • підтримку в розвідданих;
  • розвиток оборонної промисловості;
  • інституційну підтримку;
  • іншу необхідну допомогу.

Президент України Володимир Зеленський назвав угоду історичною та подякував американському народу:

І це найсильніша угода з Америкою за всі 33 роки нашої незалежності. Є юридично зобовʼязуюча частина угоди, є абсолютно корисні деталі по ППО, по літаках. Ми зафіксували, що Америка допомагатиме Україні в постачанні ескадрилій винищувачів, – стільки винищувачів, скільки потрібно Україні. Будемо над цим працювати. Говорив з лідерами і про прискорення підготовки пілотів.

Що важливо, в угоді з Америкою тепер зафіксовано, що буде підтримка Україні і в час війни, і в час миру. Реально довготривало. Ми однаково бачимо мир – справедливий мир для нашого народу. Я дякую, пане Президенте Байден, дякую обом партіям та палатам Конгресу, дякую тобі, Америко!

24 канал

Публикации