«Герої Дніпра» під прокуратурою, або Методи седативного впливу

30.09.2016, 13:50
Все,  що лишилось від виходу з метро - фото 1
Все, що лишилось від виходу з метро / Без Табу

На ранок після ейфорії від вдало проведених громадських слухань противники забудови над станцією київського метро знову, для якогось різноманіття, поринають у бюрократію. Анонсований пікет під прокуратурою Оболонського району завершився майже нічим. Але випливло на поверхню трохи цікавих деталей.

Після кількох місяців протестів проти будівництва торгівельно-розважального комплексу над станцією метро «Героїв Дніпра», як на будь-якій тривалій акції, активісти вже знають не лише в обличчя, а й за ім’ям, прізвищем та по-батькові усіх причетних та уповноважених посадовців.

Голова Оболонського відділу поліції Михайло Ніконов з’являється під прокуратурою раніше за прокурорів – на той час усіх інших чекає на лавці лише один активіст, Юрій Клейнос, який і подавав звернення.

Зрештою, після довгих розмов на порозі, а потім вже у приміщенні Оболонської прокуратури активістів вмовили відкласти безстроковий пікет, розбір паркану на місці забудови та блокування доріг до понеділка. Хоча на зустрічі у прокуратурі були далеко не всі, і враховуючи кількість ідеологічних «крил» та ініціативних груп, важко прогнозувати, чи буде все-таки щось відбуватись сьогодні ввечері біля забудови.

В очікуванні прийому у прокурора району активісти обговорюють, де б узяти мегафон, щоб на акціях не зривати голос, як учора на громадських слуханнях. Розмови доходять аж до теми обмеження виборчого права – наприклад, щодо таких бабусь, які вчора під час слухань по забудові створювали цікаву для забудовника статистику, тобто намагались це зробити, але не вийшло.

Жартівлива пропозиція одного з оболонців заблокувати джипом вхід до прокуратури та піднести шини якось вибивається з загальної атмосфери. Пікет, не розпочавшись, перетворюється на якесь неофіційне і цілком мирне обговорення, під час якого курсують документи, які можна лише подивитися, а викладати в мережу – Боже збав.

Уся проблема, як завжди, у повноваженнях: скільки б активісти до прокуратури не ходили, а все одно усе замикається на поліцію, за якою прокуратура лише наглядатиме.

І щоб щось зрушилось (тобто на ділянку, наприклад, було накладено арешт) противникам забудови треба подавати до суду, а до того – чекати висновків експертизи. І за тим, що розповів активістам прокурор Оболонського району Дмитро Справедливий, і за усіма показаними паперами виходить, що забудову перевірятимуть на відповідність проектної документації будівельних нормам, а також будуть з’ясовувати, у якому стані станція метро, чи є пошкодження, і чи пов’язані вони з будівництвом. На все це треба час, бо довкола всі юристи і жодного будівельника. А роботи на об’єкті тим часом тривають, але тепер хоча б не вночі. Правда, навряд чи це пов’язано з вуличними протестами та бюрократичною частиною війни – про терміни завершення нічного етапу робіт представники забудовника говорили ще кілька тижнів тому.

Станом на тепер відбулося вже дві спроби притягти до відповідальності за порушення на забудові. Активісти скаржаться, що по менш обґрунтованій заяві відкрили провадження за ст. 197-1 ч. 3, а по заяві іншого з численних «угруповань» активістів, а саме «Форуму порятунку Києва», де більш детально розписані конкретні порушення та йдеться про ст. 364-1 ч.1 – досі не передали матеріали з міської прокуратури в Оболонську.

Деталі цієї прекрасної заяви, а також судові рішення щодо фактичного дозволу «Укравтодору» порушення забудовником будівельних норм – чергові аргументи активістів, про які, як то кажуть, у наступних серіях.

Яке місце у всій цій комбінації займають результати громадських слухань – ніхто вже й не згадує. Достатньо того, що вони відбулись, настрій зрозумілий, стратегія і методи забудовника – теж, засоби протидії – тим більше. І ці результати будуть додатковим вагомим аргументом – якщо до нього захочуть прислухатись. Якщо ж окрім інтересів київського мера у цій ситуації є ще й ризик необхідності повертати кошти забудовнику за ремонт станції метро, то серед великої кількості методів просто методично шукатимуть більш ефективний. Спроба зриву слухань чи проведення їх у своєму форматі вчора була якоюсь кволою - бували і жорсткіші. Схоже на те, що просто не звертати уваги на результати видається забудовникам та міській владі більш ефективним.

Без Табу

Публикации