Франція передасть Україні свої воєнні літаки Mirage 2000-5

06 июня, 22:09
Vive la France! - фото 1
Vive la France!

Президент Франції Макрон анонсує, що країна продасть Україні військові літаки Mirage 2000-5.

Про це президент Макрон заявив в інтерв'ю французьким телеканалам, повідомляє Радіо Свобода.

Французький лідер каже, що завтра лідери двох країн розпочнуть «нову співпрацю», включаючи передачу цих літаків, але не уточнив кількість. Також він анонсував навчання українських пілотів.

На запитання про свої попередні коментарі щодо можливості того, що Україна може атакувати росіян на своїй території французькою зброєю, президент Франції заявив, що не йдеться про удари по цивільному населенню.

Наразі Україна очікує на завершення навчання своїх пілотів та прибуття винищувачів F-16. Вони зможуть відновити паритет з російської авіацією та вирішити проблему руських КАБів. Прибуття Mirage 2000-5 (модернізована експортна версія літака) може призвести до певних логістичних проблем, але точно зайвим не буде і навпаки - посилить українські ВПС.

Франція передасть Україні свої воєнні літаки Mirage 2000-5 - фото 216165

Макрон не назвав дат і конкретики, але в світлі його заяв про розмішення французьких воєнних в Україні можна припустити, що вони будуть пов'язані з авіацією, а це може суттєво скоротити терміни появи Mirage 2000-5 в українському небі. Інсайдери з Франції говорять про час - до кінця 2024-го року.


Публикации