Фіктивне розлучення: Екс-дружина судді Ємельянова має готелі в Європі, ОАЕ та Туреччині

13.10.2017, 12:25
1
Суддя Ємельянов із ніби екс-дружиною, яка володіє готелями в Європі і не тільки - фото 1
Суддя Ємельянов із ніби екс-дружиною, яка володіє готелями в Європі і не тільки

Суддя Артур Ємельянов за президенства Януковича блискавично піднявся кар’єрними сходами від замголови Донецького облгоспсуду до замголови Вищого господарського суду України. Журналісти програми "Схеми" зібралу повну інформацію про нерухомість судді в Европі, Туреччині та, навіть, ОАЕ на мільйони.

Ємельянов фігурував в низці журналістських розслідувань про масштабне рейдерство та корупцію та у кримінальному провадженні прокуратури щодо незаконного втручання в діяльність судових органів, але й досі чинить правосуддя.

Суддя регулярно їздить до своєї колишньої дружини Світлани у Відень, де вона мешкає з дітьми. Журналісти програми "Схеми" вирішили ретельніше придивитись до статків його колишньої дружини Світлани Ємельянової і виявили широку географію її елітного майна по всьому світу: готелі в Австрії та Німеччині, апартаменти в Еміратах, вілла в Анталії. Звідки ж у неї гроші на все це майно? І чи не було фіктивним у 2014 році розлучення, яке дало підстави судді не зазначати у публічній декларації всю елітну нерухомість?

Нині Артур Ємельянов – суддя Вищого господарського суду України. Хоча на початку 2017 року Вища рада правосуддя відсторонила його "через притягнення до кримінальної відповідальності". Тимчасово, всього на 3 місяці.

ГПУ підозрює його у незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ між суддями.

Про те, як працювала побудована Ємельяновим система, розповідає координатор Громадської ради доброчесності Віталій Титич: "Це так званий "донецький паровозик", коли Ємельянов чи переговорники приймали замовлення від клієнтів на остаточне рішення суду і гарантували швидке й безболісне проходження від першої до останньої інстанції".

Перебуваючи під слідством, він продовжує слухати справи й ухвалювати рішення іменем України у Вищому господарському суді – суді, що ставить фінальну крапку у всіх суперечках навколо майна та бізнесу.

Елітне майно родини Ємельянових

У червні 2017 року автор програми "Схеми" Наталка Седлецька під час робочої поїздки випадково зафіксувала Ємельянова в аеропорту Відня.

Суддя Артур Ємельянов в аеропорту Відня, червень 2017 року

Суддя Артур Ємельянов в аеропорту Відня

Він через суд домігся скасування заборони виїзду за межі України і вилетів до австрійської столиці.

Журналісти програми "Схеми" вирушили до столиці Австрії і потягнули за ниточку, яка привела до широкої географії елітного майна. І цією ниточкою стала тепер уже офіційно колишня дружина Ємельянова Світлана, мати трьох його дітей.

Колишня дружина судді Ємельянова Світлана

Колишня дружина судді Ємельянова Світлана

До 2014 року включно Світлана Ємельянова була депутатом міськради Донецька від Партії регіонів. Із Артуром вони розлучились восени 2014 року, вже коли суддею зацікавились правоохоронці. Тож Ємельянов "різко збіднів": з його декларації зникли згадки про 11 квартир, кілька будинків і земельних ділянок, а з транспорту лишився лише мопед. Однак це далеко не повний перелік майна суддівської родини.

Від 2011 року, коли у Ємельянова розпочалася стрімка кар'єра судді, його дружина вже мала невеликий бізнес у Донецьку – скуповувала елітну нерухомість в Україні та за кордоном. Продовжила вона це робити і після розлучення.

Світлана та Артур Ємельянови розлучились восени 2014 року

Світлана та Артур Ємельянови

Австрія

Родина судді мешкає за один квартал від драматичного театру "Бурґтеатр" – на вулиці Герренґассе, назва якої перекладається як "провулок шляхти". Це одна з найдорожчих адрес Відня.

Саме в цьому будинку у Відні мешкає родина мешкає родина судді Ємельянова

Оренда цього помешкання, згідно з договором, доступ до якого отримали журналісти, укладена на 3 роки і сумарно коштуватиме суддівській родині понад 160 тисяч євро.

Договір оренди помешкання у Відні на ім'я Світлани Ємельянової

Чотиризірковий віденський готель Prinz Eugen розташований просто навпроти головного залізничного вокзалу столиці Австрії Hauptbahnhof - це один із двох готелів, яким співволодіє Світлана Ємельянова.

Чотиризірковий готель Prinz Eugen, Відень, Австрія

Чотиризірковий готель Prinz Eugen, Відень, Австрія

Згідно з офіційними даними земельного реєстру, готель та земля під ним оформлені на австрійську фірму AHL REAL PEU GmbH, яка придбала цю нерухомість у 2012 році. Майно оцінене у 4,5 мільйона євро.

Що ж це за фірма? Її заснували троє українців родом із Донеччини: 1 відсоток у ній належить Дмитрові Мурахверу, ще 84 відсотки (через іншу фірму) – у його брата Павла Маліка, а решта 15 відсотків – у Світлани Ємельянової. В українських ЗМІ ці три прізвища часто фігурують разом і згадуються в контексті рейдерських захоплень того чи іншого бізнесу за допомогою суддівських рішень.

Виписка з австрійського реєстру юросіб, яка підтверджує, що Ємельянова є співвласницею двох готелів

Виписка з австрійського реєстру юросіб, яка підтверджує, що Ємельянова є співвласницею двох готелів

Інша австрійська фірма з такою ж самою структурою власності називається AHL REAL KAV GmbH, яка від 2012 року володіє іншим готелем у Відні Kavalier. Його вартість разом із землею так само - 4,5 мільйони євро. Розташований поблизу літньої резиденції імператорської династії Габсбургів – палацу Шенбрунн. І ним офіційно, згідно з документами, також співволодіє Світлана Ємельянова.

Готель Kavalier, яким співволодіє Ємельянова

Готель Kavalier, яким співволодіє Ємельянова

І Prinz Eugen, і Kavalier належать до мережі готельного оператора Private Hotels, до офісу якого і вирушили "Схеми", щоб поспілкуватись зі Світланою Ємельяновою. Там знімальній групі повідомили, що її немає, і запропонували залишити контакти, аби передати Світлані. Окремо всі свої запитання журналісти надіслали на пошту Ємельянової. На момент виходу в ефір та публікації матеріалу на зв’язок вона так і не вийшла.

До складу акціонерів обох фірм, які володіють віденськими готелями Prinz Eugen і Kavalier, офіційно колишня дружина судді увійшла в квітні 2014 року. Тоді вона ще була офіційно одружена з Ємельяновим. Тож якби не розлучення через півроку, йому б довелося показати віденський готельний бізнес дружини в наступній річній декларації. Що б змусило відповідати на запитання.

Туреччина

Будинок в Анталії у комплексі Seashell Belek Elite Villas на березі Середземного моря Світлана Ємельянова придбала у 2011 році.

Будинок в Анталії у комплексі Seashell Belek Elite Villas, що належить Ємельяновій

Інвестиція в турецьку нерухомість у курортному регіоні Белек склала 350 тисяч турецьких лір, або на той час понад 250 тисяч доларів США. Реєстраційні документи на віллу в Туреччині

Власних статків Світлани Ємельянової навряд чи вистачило б на будинок в Анталії. Того року, згідно з даними з податкової, вона офіційно отримала доходів всього 40 тисяч гривень. а за десять років до цього отримала доходи у сумі близько 650 тисяч гривень.

Із кар’єрним злетом судді Ємельянова його дружина продовжувала скуповувати елітне майно. Влітку 2013 року, коли Артур уже працював заступником голови Вищого господарського суду, Світлана придбала нерухомість в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Об’єднані Арабські Емірати

Дубай. Знаменитий штучний острів Пальма Джумейра. Північне крило комплексу Palm Jumeirah з панорамним видом на Аравійське море та місто.

Штучний острів Пальма Джумейра, Дубай

Тут придбала апартаменти Світлана Ємельянова

Тут придбала апартаменти Світлана Ємельянова

Саме тут у серпні 2013 року апартаменти площею 120 квадратних метрів перейшли у власність українки Світлани Ємельянової, про що свідчить витяг із земельного реєстру цього емірату.

Витяг із земельного реєстру емірату Дубай, що підтверджує купівлю апартаментів

Із нього ж можна дізнатися і вартість покупки – 1 мільйон 300 тисяч дирхамів, або на той час понад 350 тисяч доларів США. Але й це ще не все.

Німеччина

Після офіційного розлучення з суддею Світлана увійшла до складу акціонерів компанії, що управляє мережею готелів у німецькому місті Франкфурті-на-Майні.

Як свідчить офіційний німецький реєстр юридичних осіб, у лютому 2016 року Світлана Ємельянова придбала 50 відсотків акцій німецької фірми AVIAWEB GmbH.

Виписка з німецького реєстру юросіб підтверджує, що Світлана Ємельянова придбала 50 відсотків акцій фірми

Ця німецька фірм управляє трьома франкфуртськими готелями мережі FAIR HOTEL: Fair Hote Villa Diana, Fair Hotel an der Messe, Fair Hotel Europaallee.

Готелі мережі FAIR HOTEL

Готелі мережі FAIR HOTEL

Вілла в Анталії, апартаменти в Дубаї, мережа готелів у Відні та Франкфурті – це лише те майно та бізнес за кордоном, яке журналістам програми "Схеми" вдалось відшукати в ході розслідування.

"У 2014 році я розлучився з дружиною. Після цього, відповідно до вимог оформлення декларації, я повинен був вказувати тільки те майно, яке належить мені та тим членам сім’ї, які зі мною проживають чи перебувають у родинних стосунках", – пояснював раніше Артур Ємельянов.

Скільки ж заробила Світлана Ємельянова?

Скільки ж заробила Світлана Ємельянова? За інформацією податкових органів, за весь 2001–2014 роки вона офіційно отримала доходу трохи більше ніж 3 мільйони гривень, що замало для такої кількості нерухомості.Тож підозри журналістів про фіктивність розірвання шлюбу посилились. "Схеми" знайшли факти, які свідчать, що Світлана та Артур Ємельянови продовжують вести спільний побут.

Розлучення як ширма?

25 грудня 2014 року, через місяць після розлучення, Артур та Світлана Ємельянови літали із аеропорту "Бориспіль" на новорічний відпочинок до Відня.

Усвідомлюючи, що одна спільна поїздка через місяць після розлучення може бути недостатнім доказом його фіктивності, журналісти проаналізували дані про всі спільні перельоти Артура та Світлани Ємельянових аж донині.

Спільні перельоти Артура та Світлани Ємельянових

Спільні перельоти Артура та Світлани Ємельянових

Через місяць після вищезгаданого новорічного святкування пара разом літала до Женеви у Швейцарію на святкування дня народження Артура. Ще через кілька місяців – на відпочинок до Стамбула, звідки поверталася до Києва так само разом одним рейсом. А влітку 2016-го Артур та Світлана Ємельянови, які в очах українського суспільства вже півтора року були розлучені, вилетіли одним рейсом до турецької Анталії.

Родина возз’єдналася?

5 жовтня 2017 року у Відні біля будинку, де живе колишня дружина судді, журналісти помічають білий "Рендж Ровер", а за кермом – Артур Ємельянов.

Суддя Артур Ємельянов за кермом «Рендж Ровера» у Відні

Там же "Схеми" зустрічають суддю і наступного дня. Він не охочий до спілкування: "Завтра у мого сина весілля. Чудовий захід. Ось я приїхав на весілля до сина".

Суддя Артур Ємельянов не надто охоче спілкувався з журналістами

Як син українського судді одружувався у Відні

Суддя Ємельянов дійсно одружував свого 21-річного сина Гліба. Хлопець навчається у Швейцарії – у престижному приватному Інституті Гліон, де готують спеціалістів у галузі туризму та готельного бізнесу.

Гліб Ємельянов навчається у Швейцарії у престижному приватному Інституті Гліон

Навчання коштує близько 40 тисяч доларів на рік. В інституті син українського судді і зустрів свою майбутню дружину - росіянку Софію.

Місцем проведення весілля обрали палац Тальгайм за годину їзди від центру Відня.

Палац XVII століття Тальгайм

Цей замок із розкішним садом, зведений у XVII столітті, і нині слугує готелем та місцем проведення церемоній та урочистих свят.

Гліб Ємельянов та його обраниця Софія

Гліб Ємельянов та його обраниця Софія

Ось на фото сам суддя Артур Ємельянов.

Батько нареченого

Розважав гостей російський співак грузинського походження Сосо Павліашвілі.

Співак Сосо Павліашвілі на весіллі сина Артура Ємельянова

А ось батьки нареченого Артур та Світлана танцюють у парі.

Артур та Світлана Ємельянови танцюють на весіллі сина​Усі ці

Післямова

"Я наполягаю, щоб усі матеріали щодо мене виходили після надання мені можливості прокоментувати їх. В іншому випадку – це замовний, проплачений матеріал, а не неупереджене журналістське розслідування. З усіма юридичними наслідками, що з цього випливають", – написав він журналісту Радіо Свобода суддя, не давши відповіді на питання про майно та розлучення.

Дивіться онлайн "Схеми №146: Легенда судді Артура Ємельянова":

Радио Свобода
1

Публикации